Dziś jest 26 kwietnia 2024 r., imieniny Klaudiusza, Marzeny

Żyrardowianka pokonana za trzy punkty

(Zam: 30.11.2011 r., godz. 10.18)

W sobotę 26 listopada Camper Wyszków podejmował we własnej hali zespół beniaminka II ligi, Żyrardowiankę Żyrardów. Po dość zaciętym meczu wicelider tabeli pokonał czwartą drużynę 3:1 (27:29, 25:19, 25:23, 25:20).

Podopieczni trenera Piotra Szulca rozpoczęli spotkanie w składzie: Tomasz Walendzik, Paweł Kaczorowski, Maciej Alancewicz, Maciej Główczyński, Piotr Świerżewski, Przemysław Gniewek, Tomasz Knasiecki (libero). Początek pierwszego seta charakteryzowała ,,szarpana” gra obu zespołów. Na przemian Camper i Żyrardowianka wychodziły na prowadzenie. Ostatecznie wymianę tę przerwali gospodarze, którzy po bloku Główczyńskiego wygrywali 15:11. Trener rywali poprosił o czas. Po wznowieniu gry wyszkowscy siatkarze popełnili kilka błędów, w rezultacie których ich przewaga zmniejszyła się do dwóch punktów. W samej końcówce świetnymi zagrywkami popisał się jednak Kaczorowski, a Camper wywalczył pierwszą piłkę setową przy stanie 24:21. W ostatnich akcjach wyszkowianom ewidentnie zabrakło jednak przysłowiowego ,,gazu”. Rywale wzmocnili zagrywkę i ofiarnie grali w obronie, dzięki czemu doprowadzili do wyrównania 24:24, a w grze ,,na przewagi” pokonali wyszkowian 29:27.
Nieoczekiwany zwrot akcji i przegrana w pierwszym secie podziałały na siatkarzy Campera motywująco. Wyszkowianie znacznie poprawili przyjęcie i uspokoili grę na siatce. Bardzo dobra gra środkiem oraz duża skuteczność Pawła Kaczorowskiego w pierwszej i w drugiej linii pozwoliły gospodarzom na stopniowe budowanie przewagi punktowej. Podopieczni trenera Szulca kontrolowali przebieg całego seta i ostatecznie wygrali do 19.
Początek trzeciego seta należał ponownie do gospodarzy, którzy konsekwentnie wykorzystywali wszystkie błędy rywali z Żyrardowa. Ci ostatni nie zamierzali się jednak poddać. Siatkarze Żyrardowianki po raz kolejny w tym meczu wzmocnili zagrywkę i zaczęli odrabiać straty. Po bloku na Alancewiczu było już 12:12. W kolejnych minutach walka toczyła się punkt za punkt. Przy stanie 19:19 przerwał ją dopiero potrójny blok siatkarzy Campera. Chwilę później asa serwisowego zagrał Kaczorowski i gospodarze prowadzili już 22:19. Trzeba przyznać, że goście walczyli o każdą piłkę do samego końca, seta zakończył jednak skutecznie wprowadzony chwilę wcześniej Dominik Zalewski.
Początek czwartej partii stał na bardzo wysokim poziomie. Długie wymiany padały łupem obu zespołów. Aż do stanu 9:9 walka toczyła się punkt za punkt. Potem rywali od siatki odrzucił trudną zagrywką Tomasz Walendzik i Camper zaczął stopniowo odskakiwać gościom. W polu serwisowym zameldował się również wprowadzony na boisko Łukasz Kaczorowski, który potężnymi zagrywkami dokończył dzieła zniszczenia. Camper wygrał pewnie czwartą odsłonę 25:20, a tym samym cały mecz 3:1.

Camper Wyszków – Żyrardowianka Żyrardów 3:1 (27:29, 25:19, 25:23, 25:20)

Camper: Tomasz Walendzik, Paweł Kaczorowski, Maciej Alancewicz, Maciej Główczyński, Piotr Świerżewski, Przemysław Gniewek, Tomasz Knasiecki (libero), a także: Dominik Zalewski, Robert Iliński, Łukasz Kaczorowski.
Kolejnym rywalem Campera w rozgrywkach II ligi będzie zespół MOS-u Wola Warszawa. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 3 grudnia w stolicy.

MOS Wola Warszawa – Czarni Radom 0:3
Pronar Hajnówka – Centrum Augustów 3:0
AZS Uniwersytet Warszawski – AZS UWM II Olsztyn 1:3
Wilga Garwolin – Zawkrze Mława 3:1

1. Czarni Radom 26 29-9
2. Camper Wyszków 25 27-9
3. Pronar Hajnówka 25 26-10
4. Żyrardowianka Żyrardów 16 22-18