Dziś jest 29 marca 2024 r., imieniny Eustachego, Wiktora

Zwycięstwo godne lidera

(Zam: 16.11.2011 r., godz. 10.06)

W trzech bardzo szybkich setach, zamknęło się ostatnie spotkanie Campera Wyszków w II lidze siatkarzy. Podopieczni trenerów Piotra Szulca i Huberta Milewskiego nie pozostawili złudzeń zespołowi Zawkrze Mława, rozbijając beniaminka rozgrywek 3:0 (25:10, 25:9, 25:21).

Mecz został rozegrany w sobotę 12 listopada w hali Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Geodetów 45 w Wyszkowie. Premierową odsłonę Camper rozpoczął w składzie, który ze względu na dotychczasowe występy można uznać jako ,,częściowo rezerwowy”. Na boisko wybiegli: Rafał Sędek, Dominik Zalewski, Paweł Kaczorowski, Maciej Główczyński, Piotr Świerżewski, Łukasz Kaczorowski, Jacek Obrębski (libero).
Od początku pierwszej partii dominowali gospodarze. Podwójne, a nawet potrójne, skuteczne bloki wyszkowian szybko wyprowadziły ich na kilkupunktowe prowadzenie. Po tym, jak serię potężnych zagrywek posłał w kierunku rywali Paweł Kaczorowski, Camper prowadził już 7:2, a trener Zawkrza poprosił o pierwszy czas. Po przerwie gospodarze obnażali coraz bardziej wszystkie problemy rywali z Mławy, w szczególności słaby odbiór, który warunkował czytelne rozegranie. Po zdecydowanej większości prostych wystaw blokujący Campera zapewniali piłce ,,szybki come back” pod nogi atakujących rywali. W trakcie seta kolejne serie świetnych zagrywek zaliczyli młodszy z braci Kaczorowskich oraz Zalewski. Całkowicie rozbita drużyna z Mlawy uległa 10:25, seta atakiem po bloku zakończył wprowadzony w końcówce Przemysław Gniewek.
W drugim secie Camper dosłownie zdemolował rywali. Dzieło zniszczenia rozpoczął serią bardzo silnych zagrywek Paweł Kaczorowski (4:2). Po raz kolejny swoje dołożyli również Łukasz Kaczorowski i Zalewski (12:6). W tym czasie siatkarze Campera całkowicie dominowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Dobrze funkcjonował środek, zarówno pod względem ataku, jak i w elemencie bloku. Po jednym z nich, w wykonaniu Główczyńskiego, Camper prowadził już 18:7. Na boisku pojawili się Tomasz Walendzik oraz Gniewek. Rozgrywający od razu wpisał się na listę punktujących zawodników, zdobywając jedno oczko bezpośrednio z zagrywki (20:8). Ostatecznie seta zakończył Paweł Kaczorowski, posyłając rywalom kolejną serię miażdżących zagrywek. Camper wygrał 25:9.
Jako takie emocje przyniosła dopiero trzecia partia, w której siatkarze z Mławy w końcu postanowili dać próbkę umiejętności godnych drugoligowych parkietów. Wyszkowianie rozpoczęli tego seta z Walendzikiem i Gniewkiem na parkiecie. Dołączył do nich również Robert Iliński, który zmienił Główczyńskiego. W rezultacie, jedynymi przedstawicielami ,,pierwszej szóstki” na parkiecie byli Świerżewski i Paweł Kaczorowski. Początek partii był bardzo wyrównany, aż do stanu 7:7 walka toczyła się punkt za punkt. Potem w polu zagrywki pojawił się dobrze dysponowany w sobotę Zalewski. Seria mocnych serwisów zmieniła wynik na tablicy na 12:7 dla gospodarzy. Gdy wydawało się, że Camper po raz kolejny zmiażdży swoich rywali, ci odpłacili gospodarzom serią mocnych zagrywek i dwoma skutecznymi blokami. Przewaga gospodarzy stopniała do jednego punktu (17:16). W tym momencie wyszkowianie odzyskali jednak inicjatywę. Dobre ataki Ilińskiego i Gniewka pozwoliły gospodarzom po raz kolejny ,,odjechać” na kilka punktów. Siatkarzom Zawkrza wyraźnie zabrakło już w końcówce sił do gry. Ostatecznie seta zakończył skutecznym blokiem duet Świerżewski-Kaczorowski, Camper wygrał 25:21, a tym samym 3:0 w całym meczu.

Camper Wyszków – Zawkrze Mława 3:0 (25:10, 25:9, 25:21)

Camper: Rafał Sędek, Dominik Zalewski, Paweł Kaczorowski, Maciej Główczyński, Piotr Świerżewski, Łukasz Kaczorowski, Jacek Obrębski (libero), a także: Przemysław Gniewek, Robert Iliński, Tomasz Walendzik, Maciej Alancewicz, Tomasz Knasiecki (libero).
I trener: Piotr Szulc.
II trener: Hubert Milewski.
Zwycięstwo za trzy punkty pozwoliło Camperowi utrzymać fotel lidera trzeciej grupy II ligi. W następnej kolejce wyszkowian czeka ,,mecz na szczycie”, Camper będzie bowiem podejmowany w Radomiu przez innego faworyta do awansu, zespół Czarnych. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 19 listopada. Czy podopieczni trenera Szulca pokonają drużynę, w której występuje były reprezentant Polski, Robert Prygiel? O wyniku i przebiegu tego spotkania będzie można przeczytać w następnym wydaniu naszego tygodnika.