Dziś jest 29 marca 2024 r., imieniny Eustachego, Wiktora

Bug pokonał Nadnarwiankę

(Zam: 16.11.2011 r., godz. 10.14)

W piątek 11 listopada w Pułtusku, Bug Wyszków rywalizował z miejscową Nadnarwianką w meczu rozgrywek grupy północnej mazowieckiej IV ligi. Po bramkach mało dotychczas skutecznych Adriana Rajczaka i Jarosława Sochockiego wyszkowianie wygrali to ważne spotkanie 2:0 (0:0).

Początek spotkania należał do piłkarzy Bugu, którzy byli stroną zdecydowanie bardziej aktywną na boisku. W pierwszym kwadransie dobre okazje mieli Maxwell Elota (strzał obok bramki) i Łukasz Kowalczyk (niecelna główka po dośrodkowaniu Michała Hermana). W kolejnych minutach walka przeniosła się bardziej w środek pola, stroną przeważającą nadal był jednak Bug. W 33. minucie ładny strzał z rzutu wolnego oddał Waldemar Woźniak, po tym uderzeniu piłka nie poleciała jednak w światło bramki. Do końca pierwszej połowy wyszkowianie nie zdołali już zagrozić bramce gospodarzy. Podczas pierwszych 45. minut piłkarze z Pułtuska nie oddali ani jednego strzału w kierunku bramki Łukasza Derejki.
W drugiej odsłonie nieznaczną przewagę w posiadaniu piłki osiągnęli zawodnicy z Pułtuska. Nie przekładało się to jednak na okazje bramkowe, których oba zespoły miały ,,jak na lekarstwo”. O ostatecznym wyniku spotkania zadecydowali, jak się później okazało, rezerwowi piłkarze Bugu, Adrian Rajczak i Jarosław Sochocki. Grający do tej pory poniżej oczekiwań zawodnicy zostali wprowadzeni na boisko przez trenera Andrzeja Prawdę odpowiednio w 70. i 66. minucie. Znany z występów w barwach Legii Warszawa (Młoda Ekstraklasa), Rajczak trafił do siatki w 86. minucie, kończąc skuteczną główką dośrodkowanie Woźniaka. Wynik spotkania na 2:0 ustalił natomiast Sochocki, który po dobrym podaniu Eloty znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pewnym strzałem przypieczętował zwycięstwo swojego zespołu.

Nadnarwianka Pułtusk – Bug Wyszków 0:2 (0:0)

Bramki dla Bugu: A. Rajczak 86., J. Sochocki 90+1.
Bug: Ł. Derejko – M. Wajdzik (70. – A. Rajczak), Sz. Chalski (k), A. Chukwuemeka, A. Wróbel – M. Herman, M. Elota, W. Woźniak, Ł. Szala (66. – J. Sochocki) – Ł. Kowalczyk (60. – A. Kołakowski), A. Rowicki (83. – M. Szajczyk).

Zwycięstwo w Pułtusku pozwoliło Bugowi awansować na pozycję wicelidera IV ligi. W ostatniej kolejce pauzował zespół GKP Targówek, w rezultacie czego strata do lidera wynosi obecnie 5 punktów.
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Bug Wyszków podejmie na własnym stadionie zespół Kasztelana Sierpc. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 19 listopada o godzinie 13.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.