Dziś jest 16 kwietnia 2024 r., imieniny Erwina, Julii

Augustów zdobyty po pięciu setach

(Zam: 09.11.2011 r., godz. 06.16)

Nieoczekiwanie twardy opór stawili siatkarzom Campera Wyszków zawodnicy beniaminka II ligi, Centrum Augustów. Liderujący w tabeli podopieczni trenera Piotra Szulca potrzebowali aż pięciu setów, by ostatecznie opuścić Augustów jako zwycięzcy.

Spotkanie ligowe Centrum Augustów – Camper Wyszków zostało rozegrane w sobotę 5 listopada w Augustowie. Premierową odsłonę wyszkowianie rozpoczęli w składzie: Tomasz Walendzik, Maciej Alancewicz, Paweł Kaczorowski, Łukasz Kaczorowski, Maciej Główczyński, Piotr Świerżewski, Tomasz Knasiecki (libero). Początek był wyrównany, przez kilka minut zespoły walczyły ze sobą punkt za punkt. Potem nieoczekiwanie inicjatywę przejęli ambitnie grający miejscowi. Przy czteropunktowym prowadzeniu Centrum, o czas poprosił trener Szulc. Po powrocie na boisko Camper nieco zniwelował straty, na co z kolei przerwą na żądanie zareagował szkoleniowiec gospodarzy. Po wznowieniu, na parkiecie królowali siatkarze z Augustowa. Słabe przyjęcie oraz nieskuteczność w atakach po stronie Campera, pozwoliły rywalom wyjść na wysokie prowadzenie, którego nie oddali do końca wygranego 25:19 seta.
Wyszkowianie bardzo dobrze rozpoczęli drugą partię, szybko wychodząc na kilkupunktowe prowadzenie. Bardzo dobrze zagrywał Łukasz Kaczorowski, pozostali siatkarze Campera poprawili znacznie grę obronną. Chwilę później jednak wskutek przestoju w grze, rywale zdołali doprowadzić do wyrównania (11:11). Aż do samej końcówki oba zespoły toczyły zaciętą walkę. Ostatecznie w grze ,,na przewagi” lepsi okazali się siatkarze z Wyszkowa wygrywając 26:24 i wyrównując stan meczu.
W trzeciej partii trener Szulc postawił od początku na parę Rafał Sędek-Przemek Gniewek zamiast duetu Walendzik-Kaczorowski. Początkowo zamiana ta przynosiła dobre efekty. Naprawdę świetny mecz rozgrywali jednak również rywale. Aż do stanu 12:12 żaden z zespołów nie zdołał wyjść na wyraźne prowadzenie. Potem siatkarze Campera popełnili serię błędów w ataku, w rezultacie czego rywale zdobyli kilka punktów z rzędu (12:16). W dalszej fazie seta kibice oglądali walkę punkt za punkt, która dała rywalom pierwszą piłkę setową przy stanie 24:20. Wtedy jednak losy seta niemalże odwrócił Łukasz Kaczorowski. Jego świetne zagrywki pozwoliły Camperowi na doprowadzenie do remisu 24:24. W tym momencie jednak wyszkowski atakujący zepsuł serwis, a chwile później rywale cieszyli się ze zwycięstwa 26:24.
Porażka podziałała na wyszkowskich siatkarzy zdecydowanie mobilizująco. Od początku do końca czwartej partii zawodnicy Campera nie oddali inicjatywy na boisku. Bardzo agresywna zagrywka oraz świetna postawa blokujących (zwłaszcza Świerżewskiego) wyprowadziły Camper na bardzo wysokie prowadzenie. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem wyszkowian 25:17.
Premierowe wymiany tie breaka należały do gospodarzy. Ich prowadzenie 3:0 bardzo szybko zniwelowali jednak nasi siatkarze doprowadzając do remisu. Kolejne akcje były bardzo zacięte, długie wymiany wygrywały na przemian jedna i druga drużyna. Wyszkowianie zdołali odskoczyć rywalom dopiero przy stanie 11:9, jednak do końca na boisku bylo bardzo gorąco. Ostatecznie piątego seta wynikiem 15:12 zakończył skutecznym blokiem Domink Zalewski (wprowadzony w tie breaku za Alancewicza). Camper po ciężkim meczu wygrał 3:2, wywalczając tym samym dwa kolejne punkty do swojego dorobku w tabeli.

Centrum Augustów – Camper Wyszków 2:3 (25:19, 24:26, 26:24, 17:25, 12:25)

Camper: Tomasz Walendzik, Maciej Alancewicz, Paweł Kaczorowski, Łukasz Kaczorowski, Maciej Główczyński, Piotr Świerżewski, Tomasz Knasiecki (libero), a także: Przemysław Gniewek, Rafał Sędek, Robert Iliński, Dominik Zalewski, Jacek Obrębski (libero).
Trener: Piotr Szulc.
II trener: Hubert Milewski.
Kolejnym rywalem ligowym Campera będzie zespół klubu Zawkrze Mława. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 12 listopada w hali WOSiR w Wyszkowie.

AZS UWM II Olsztyn – MOS Wola Warszawa 0:3
Pronar Hajnówka – Żyrardowianka Żyrardów 3:1
Zawkrze Mława – Czarni Radom 0:3
AZS Uniwersytet Warszawski – Wilga Garwolin 3:0

1. KS Camper Wyszków 19 21:5
2. RCS Czarni Radom 18 20:7
3. Pronar Parkiet Hajnówka 16 17:10
4. KS Żyrardowianka Żyrardów 12 16:12