Dziś jest 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka

Akademicy polegli w Wyszkowie

(Zam: 03.11.2011 r., godz. 07.10)

AZS UWM II Olsztyn nie zdołał zatrzymać rozpędzonej ekipy Campera Wyszków. W sobotę 29 października wyszkowianie pokonali we własnej hali rywali 3:0 (25:17, 25:23, 25:19), utrzymując tym samym pozycję lidera tabeli grupy trzeciej II ligi.

Sobotnie spotkanie zapowiadało się bardzo interesująco z powodu ostatniego zwycięstwa olsztyńskich Akademików w meczu z Czarnymi Radom (3:2). Podopieczni trenera Piotra Szulca podeszli do meczu z teoretycznie słabszym rywalem z pełnym zaangażowaniem. Camper rozpoczął pierwsza partię w składzie: Tomasz Walendzik, Maciej Alancewicz, Paweł Kaczorowski, Łukasz Kaczorowski, Piotr Świerżewski, Maciej Główczyński, Tomasz Knasiecki (libero). Premierowe wymiany należały zdecydowanie do gospodarzy. Bardzo silne zagrywki pary wyszkowskich przyjmujących szybko wyprowadziły zespół na wysokie prowadzenie (9:5). W kolejnych minutach inicjatywa nadal znajdowała się w rękach miejscowych, rywale jedynie momentami dawali radę narzucać Camperowi swoją wolę na boisku. Pewne kłopoty sprawiał wyszkowianom swoją zagrywką znany miejscowym kibicom Kamil Obrębski, jego serwisy nie wystarczyły jednak do zmiany obrazu gry. W drużynie gospodarzy bardzo dobre spotkanie rozgrywał Walendzik, którego dokładne wystawy raz za razem silnymi atakami kończyli bracia Kaczorowscy. Ostatecznie seta zbiciem ze środka zakończył Piotr Świerżewski, Camper wygrał 25:17.
W drugim secie rywale stawili wyszkowianom twardy opór. Bardzo wyrównany początek partii zdołali wygrać przyjezdni wychodząc w pewnym momencie nawet na trzypunktowe prowadzenie (5:8). Siatkarze Campera wytrzymali napór Akademików i dzięki konsekwentnej grze wyrównali stan gry (13:13). Potem aż do samej końcówki trwała walka punkt za punkt. Finałowe akcje drugiej partii rozstrzygnęli na swoją korzyść gospodarze, wygrywając po ataku Pawła Kaczorowskiego 25:23.
Trzecią, i jak się później okazało, ostatnią partię bardzo dobrze rozpoczęli rywale. Kolejna seria silnych zagrywek Obrębskiego dała im prowadzenie 4:0. Potem jednak sprawy we własne ręce wziął kapitan Campera. Maciej Alancewicz skutecznie blokował i atakował, w rezultacie czego chwilę później był remis 4:4. W tym momencie rywalom wyraźnie odeszła ochota do gry. Kolejne ataki wyszkowskich przyjmujących wyprowadzały nasz zespół na coraz wyższe prowadzenie. W drugiej fazie seta trener Piotr Szulc wpuścił na boisko cały zastęp rezerwowych. Domink Zalewski, Rafał Sędek, Przemysław Gniewek, Jacek Obrębski, a jeszcze wcześniej Robert Iliński, bardzo szybko dopasowali się do poziomu spotkania. Rezerwowy atakujący Campera zakończył trzeciego seta przy stanie 25:19. Tym samym gospodarze wygrali 3:0 w całym meczu i dopisali kolejne trzy punkty do swojego dorobku w tabeli.

Camper Wyszków – AZS UWM II Olsztyn 3:0 (25:17, 25:23, 25:19)

Camper: Tomasz Walendzik, Maciej Alancewicz, Paweł Kaczorowski, Łukasz Kaczorowski, Piotr Świerżewski, Maciej Główczyński, Tomasz Knasiecki (libero), a także: Robert Iliński, Dominik Zalewski, Przemysław Gniewek, Rafał Sędek, Jacek Obrębski (libero).
Trener: Piotr Szulc
II trener: Hubert Milewski

Kolejnym rywalem wyszkowskiego zespołu będzie drużyna beniaminka II ligi, Centrum Augustów. Wyjazdowe spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 5 listopada.

MOS Wola Warszawa – AZS Uniwersytet Warszawski 1:3
Czarni Radom – Centrum Augustów 3:0
Żyrardowianka Żyrardów – Zawkrze Mława 3:2
Wilga Garwolin – Pronar Hajnówka 1:3

1. KS Camper Wyszków 17 18:3
2. RCS Czarni Radom 15 17:7
3. Pronar Parkiet Hajnówka 13 14:9
4. KS Żyrardowianka Żyrardów 12 15:9