Dziś jest 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka

Zwycięstwa w A-klasie

(Zam: 03.11.2011 r., godz. 07.12)

Czwarty tydzień z rzędu bez porażki zanotowały zespoły Bugu II Wyszków i WKS-u Rząśnik w rozgrywkach A-klasy. Podopieczni trenera Arkadiusza Mielczarczyka pokonali u siebie Wkrę Pomiechówek 4:1, natomiast WKS rozbił na wyjeździe rezerwy Legionu Warszawa 5:1.

Mecz Bug II Wyszków – Wkra Pomiechówek został rozegrany w niedzielę 30 października na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Ostateczny wynik spotkania może być nieco mylący, ponieważ mecz stał na całkiem wyrównanym poziomie. W drużynie rezerw zagrało kilku piłkarzy z pierwszej drużyny: Maciej Wesołowski w bramce, Karol Więckowski, Łukasz Szala i Tomasz Piórkowski w polu. Od pierwszych minut wystąpił również junior, Robert Nogaj. W pierwszej połowie wyszkowianie zanotowali dwa trafienia. W 10. minucie ładną akcję przeprowadził Adrian Parobczyk, zagrał do niepilnowanego Jacka Gołębiewskiego, który z trzech metrów wbił piłkę do bramki. W 41. minucie na 2:0 podwyższył Herman.
W drugiej odsłonie nadal bardziej skuteczni byli gospodarze, ktorzy ponownie zdobyli dwie bramki autorstwa Łukasza Kamińskiego. Wyszkowski napastnik w 61. minucie wykończył akcję Parobczyka, a w 70. wykorzystał dośrodkowanie Więckowskiego. Rywale zdobyli honorową bramkę w ostatnim kwadransie gry. Ostatecznie mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Bugu 4:1.

Bug II Wyszków – Wkra Pomiechówek 4:1 (2:0)
Bramki dla Bugu: J. Gołębiewski 10., P. Herman 41., Ł. Kamiński 61. i 70.

Bug: M. Wesołowski – R. Nogaj (75. – M. Rosiński), M. Maciak, J. Gołębiewski, K. Więckowski – Ł. Szala, A. Parobczyk, P. Herman (70. – J. Rejnuś), A. Nikodemski (75. – J. Kopiejewski), T. Piórkowski – Ł. Kamiński.

Kolejnym rywalem wyszkowskiego zespołu będzie drużyna Rotavii Nieporęt. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 6 listopada w Nieporęcie.
WKS Rząśnik zmierzył się w ostatniej kolejce z zespołem Legionu II Warszawa. Mecz został rozegrany w niedzielę 30 października w Warszawie. Początek spotkania należał do gospodarzy. W 3. minucie jeden z piłkarzy Legionu nie trafił w bramkę w sytuacji sam na sam. Po kwadransie WKS zaczął przejmować inicjatywę. W 17. minucie niecelny strzał z pola karnego oddał Andrzej Akier. W podobnej sytuacji również niecelnie uderzył Grzegorz Abramczyk. Zdominowani w dalszej fazie pierwszej połowy rywale nieoczekiwanie wyszli na prowadzenie strzelając bramkę w doliczonym czasie gry. Tym razem jeden z piłkarzy Legionu nie pomylił się w sytuacji sam na sam. Gdy wydawało się, że rząśniczanie zejdą na przerwę przegrywając, błąd popełniła defensywa stołecznych, piłkę przejął Paweł Osowiecki, podał do Abramczyka, który zagrał wzdłuż linii bramkowej do Mariusza Dziczka, a ten skutecznym strzałem doprowadził do remisu.
W drugiej połowien podopieczni trenera Łukasza Zalewskiego całkowicie zdominowali rywali. W 56. minucie WKS objął prowadzenie po golu Abramczyka. Chwilę później było już 3:1. Zamieszanie w polu karnym gospodarzy wykorzystał Łukasz Golianek, który mocnym strzałem lewą nogą podwyższył prowadzenie. Czwarta bramka była dziełem Zalewskiego, który wykończył skutecznie dwójkową akcję z Osowieckim. W 74. minucie wynik spotkania ustalił Osowiecki. WKS wygrał 5:1.

Legion II Warszawa – WKS Rząśnik 1:5 (1:1)
Bramki dla WKS-u: M. Dziczek 45+5., G. Abramczyk 56., Ł. Golianek 58., Ł. Zalewski 68., P. Osowiecki 74.

WKS: R. Gałązka – Ł. Abramczyk, D. Zalewski, Ł. Zalewski, A. Ciemerych (46. – Z. Kałek) – P. Osowiecki, Ł. Gałązka, A. Akier (46. – D. Wiśniewski), Ł. Golianek (84. – B. Szurawski) – M. Dziczek (76. – P. Abramczyk), G. Abramczyk.

W następnej kolejce WKS podejmie na własnym stadionie Koronę Jadów. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 6 listopada o godzinie 12.00.

Rotavia Nieporęt – Mewa Krubin 0:2
Wisła Jabłonna – KS II Łomianki 0:4
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki – Wicher Kobyłka 0:11
Dab Wieliszew – Rządza Załubice 2:0
Korona Jadów – GKS Dąbrowka 2:3

1. Wicher Kobyłka 27 43-8
2. Dąb Wieliszew 27 29-8
3. Bug II Wyszków 25 33-16