Huragan pokonany

(Zam: 25.10.2011 r., godz. 09.22)

W sobotę 22 października Bug Wyszków podejmowa.
ł na własnym stadionie drużynę Huraganu Wołomin w ramach rozgrywek grupy północnej IV ligi. Po bramce Adriana Rowickiego oraz kiksie byłego bramkarza Bugu, Dariusza Matusiaka, gospodarze wygrali 2:0.

Pierwsza połowa spotkania należała zdecydowanie do gospodarzy. Już w 4. minucie szansy na strzelenie gola nie wykorzystał Michał Herman, który uderzył obok słupka. Przez kolejne minuty Bug zdecydowanie dominował, brakowało jednak klarownych sytuacji podbramkowych. Sytuację tę przełamała dopiero 29. minuta, kiedy akcję Hermana wykończył pewnym strzałem przy prawym słupku Adrian Rowicki. Po uzyskaniu prowadzenia Bug nadal przeważał, gra przeniosła się jednak na środek pola. W końcowych minutach pierwszej połowy swoich sił strzałami próbowali jeszcze Maxwell Elota i Arnold Kołakowski, próby te jednak spełzły na niczym. Huragan ani razu nie zagroził bramce Łukasza Derejki.
W początkowych minutach drugiej połowy do ataku ruszyli goście. W 48. minucie Derejko obronił dosyć groźny strzał Arkadiusza Stępienia. W 55. minucie natomiast golkiper Bugu wyszedł zwycięsko z pojedynku sam na sam z Damianem Jarzębskim. Gospodarze odpowiedzieli silnym uderzeniem Waldemara Wodniaka, które jednak bez większych problemów obronił bramkarz oraz sytuacją sam na sam, w której niecelnie na bramkę gości uderzył Elota. Do kuriozalnej, aczkolwiek szczęśliwej dla Bugu, sytuacji doszło w 87. minucie. Obrońca Huraganu, Mateusz Tokarz, zagrał do tyłu w kierunku Dariusza Matusiaka. Piłka nieoczekiwanie podskoczyła tuż przed byłym bramkarzem Bugu i mimo jego prób ratowania sytuacji wtoczyła się do bramki gości. Matusiak z pewnością na długo zapamięta tę sytuację. Kilka chwil później sędzia zakończył spotkanie, Bug wygrał 2:0.

Bug Wyszków – Huragan Wołomin 2:0 (1:0)

Bramki: A. Rowicki 29., M. Tokarz 87. (samobójcza).
Bug: Ł. Derejko – M. Wajdzik (90.+2 – M. Szajczyk), Sz. Chalski (k), A. Chukwuemeka, A. Wróbel – M. Herman, M. Elota, W. Woźniak, A. Kołakowski (65. – J. Sochocki), Ł. Kowalczyk (75. – Ł. Szala) – A. Rowicki (87. – Ł. Kamiński).
Huragan: Matusiak – Tokarz, Górski, Piwko, Kingsley – Wojdyna (67. – Zasadziński), Iwanowski (46. – Męczkowski), Bednarczyk, Jarzębski (67. – Bieniak) – Kozłowski (75. – Ndakiza), Stępień.

Dzięki zwycięstwu z Huraganem Bug awansował na trzecie miejsce w tabeli. Kolejnym rywalem wyszkowskiej drużyny będzie Ostrovia Ostrów Mazowiecka. Podopieczni trenera Andrzeja Prawdy rozegrają to spotkanie w sobotę 29 października o godzinie 14.00 w Ostrowi Mazowieckiej.

Błękitni Gąbin – Kasztelan Sierpc 1:1
Wisła II Płock – Nadnarwianka Pułtusk 7:2
Amator Maszewo – Wkra Żuromin 5:1
Mławianka Mława – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 2:3
Tęcza 34 Płońsk – MKS Przasnysz 2:2
Marcovia 2000 Marki – GKP Targówek 0:2
KS Łomianki – Korona Szydłowo 4:0

1. GKP Targówek 31 24-10