Dziś jest 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, Teodora

Pucharowy sen WKS-u Rząśnik trwa

(Zam: 18.10.2011 r., godz. 07.22)

Po sensacyjnym pokonaniu Bugu Wyszków w IV rundzie okręgowego Pucharu Polski, podopieczni trenera Łukasza Zalewskiego wyeliminowali innego IV-ligowca, Huragan Wołomin, pokonując ten zespół na własnym stadionie 4:2 (2:0).

Mecz V rundy okręgowego Pucharu Polski został rozegrany w środę 12 października w Rząśniku. Od samego początku spotkania gospodarze ambitnie walczyli z zajmującą szóste miejsce w IV lidze drużyną Huraganu Wołomin. Piłkarze WKS-u postawili początkowo na akcje oskrzydlające, które napędzali Łukasz Golianek i Andrzej Akier po przeciwnej stronie boiska. Taktyka ta przyniosła efekt w 37. minucie. Golianek przedryblował na pełnym biegu dwóch defensorów Huraganu, zagrał piłkę wzdłuż bramki, a tam z najbliższej odległości skierował ją do siatki Akier. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie gospodarzy w 44. minucie. Akier z kłopotami przyjął w polu karnym rywali długą piłkę z głębi pola, zdołał jednak opanować futbolówkę i silnym wolejem skierować ją do bramki zespołu z Wołomina. Do końca pierwszej odsłony utrzymało się dwubramkowe prowadzenie gospodarzy.
Od pierwszych minut drugiej połowy rywale przystapili do odrabiania strat. Bramka kontaktowa padła w 59. minucie, kiedy to sytuację sam na sam wykorzystał Arkadiusz Stępień z Wołomina. Po kilku minutach rząśniczanie odpowiedzieli własnym trafieniem. Długą piłkę po rzucie wolnym z połowy boiska posłał w pole karne rywali Łukasz Zalewski, interweniujący bramkarz fatalnie wypuścił futbolówkę przed siebie, dobiegł do niej Łukasz Gałązka i strzelił na 3:1. Goście nadal nie składali jednak broni. Na kwadrans przed zakończeniem ponownie nadzieję pilkarzom z Wołomina przywrócił Stępień, tym razem pokonując golkipera WKS-u pięknym wolejem. Bramka kontaktowa wprowadziła dużo nerowości w grę gospodarzy, Rząśnik ma na szczęście w swoich szeregach niezawodnego Akiera, który w końcówce przedarł się lewą flanką i mocnym strzałem ustalił wynik spotkania na 4:2.

WKS Rząśnik – Huragan Wołomin 4:2 (2:0)

Bramki: A. Akier 37., 44., 90., Ł. Gałązka 66. – A. Stępień 59., 75.
WKS: R. Gałązka – P. Osowiecki, Ł. Zalewski, P. Kulesza, A. Ciemerych – Ł. Golianek (80. – Z. Kałek), D. Zalewski, Ł. Gałązka, A. Akier – G. Abramczyk, M. Dziczek.
Huragan: Krawczyk – Gajewski, Bednarczyk, Jackiewicz, Tokarz – Męczkowski, Więch (55. – Reda), Kingsley, Jarzębski – Stępień, Bajkowski (65. – Borko).

Dzięki kolejnej niespodziance, jaką sprawili piłkarze WKS-u, klub wszedł do ¼ finału okręgowego Pucharu Polski w grupie warszawskiej. W najbliższym czasie piłkarze z Rząśnika poznają rywala, wiadomo natomiast, że mecz zostanie rozegrany w środę 26 października. Zawodnikom WKS-u gratulujemy osiągnięć oraz życzymy kolejnych sukcesów.