Dziś jest 23 kwietnia 2024 r., imieniny Jerzego, Wojciecha

,,Tylko” remis z Targówkiem

(Zam: 12.10.2011 r., godz. 05.24)

Bardzo bliscy pokonania liderującego w tabeli rozgrywek grupy północnej IV ligi, zespołu GKP Targówek, byli piłkarze Bugu Wyszków. Podopieczni trenera Prawdy zremisowali spotkanie 2:2, mimo że na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem jeszcze prowadzili.

Mecz Bug Wyszków-GKP Targówek został rozegrany w sobotę 8 października na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Premierową połowę należy zaliczyć minimalnie na korzyść gości. Warszawianie objęli prowadzenie w 14. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i biernej postawie wyszkowskiej defensywy, jeden z rywali przyjął piłkę w polu karnym i z kilku metrów pokonał Macieja Wesołowskiego. Wyszkowianie odpowiedzieli na straconą bramkę ambitnymi atakami. Dobry strzał z dystansu oddał m. in. Maxwell Elota, bramkarz gości zdołał jednak wybić futbolówkę na rzut rożny. W ostatniej minucie pierwszej odsłony bardzo dobrej sytuacji nie wykorzystał Łukasz Kowalczyk, który z bliskiej odległości uderzył głową nad poprzeczką. Wynik w pierwszej połowie nie uległ już zmianie.
Od początku drugiej połowy w zespole rywali widoczne były dwie tendencje. Pierwszą z nich było zamknięcie się na własnej połowie, w poczynaniach ofensywnych ograniczając się jedynie do kontr, drugą natomiast notoryczne faulowanie atakujących wyszkowian. Ku dużej frustracji miejscowych kibiców sędzia główny spotkania pozwalał gościom na bardzo ostrą grę, zaledwie raz karząc jednego z nich za faul żółtym kartonikiem. Mimo tego, wyszkowianie zdołali przechylić losy meczu na swoją stronę. W 59. minucie jeden z wyszkowskich obrońców wykonywał rzut wolny ze swojej połowy, zagrał bardzo długą piłkę w pole karne rywali, gdzie fatalny błąd popełnił bramkarz Targówka wbijając piłkę do własnej bramki. Po czterech kolejnych minutach było już 2:1 dla Bugu. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła atomowym uderzeniem z woleja popisał się Arnold Kołakowski. Piłka z dużym impetem wleciała w okienko bramki gości. Kibice na stadionie oraz piłkarze Bugu wpadli w euforię. Rywale nie złożyli jednak broni. W 70. minucie błąd Wesołowskiego naprawił Anthony Chukwuemeka, który wybił pikę z linii bramkowej. Prowadzenie gospodarzy mógł podwyższyć natomiast Adrian Rowicki, który z bardzo bliskiej odległości uderzył piłkę wprost w ręce golkipera gości. W 85. minucie szybka kontra i skuteczny strzał głową jednego z piłkarzy GKP uciszyły wyszkowskich fanów. W ostatnich minutach piłkarze Bugu próbowali szalonymi atakami ponownie objąć prowadzenie. W doliczonym czasie gry ładną piłkę w pole karne Targówka wyekspediował Michał Herman, ale Kowalczyk w dobrej sytuacji uderzył głową ponad bramką. Chwilę później arbiter zakończył spotkanie – Bug w nieszczęśliwych okolicznościach zremisował z GKP Targówek 2:2.

Bug Wyszków – GKP Targówek 2:2 (0:1)

Bramki dla Bugu: gol samobójczy 59., A. Kołakowski 63.
Bug: M. Wesołowski – M. Wajdzik, Sz. Chalski (k), A. Chukwuemeka, M. Maciak – M. Herman, M. Elota, W. Woźniak, A. Kołakowski (85. M. Szajczyk), J. Sochocki (34. – Ł. Kowalczyk) – A. Rowicki (89. – A. Rajczak).

Kolejnym rywalem ligowym wyszkowskiej drużyny będzie MKS Przasnysz. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 15 października o godzinie 13.00 w Przasnyszu.

MKS Ciechanów – Nadnarwianka Pułtusk 1:1
Błękitni Gąbin – Wkra Żuromin 0:0
Wisła II Płock – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 3:1
Amator Maszewo – Huragan Wołomin 3:2
Mławianka Mława – MKS Przasnysz 2:1
Tęcza 34 Płońsk – Korona Szydłowo 3:1
Marcovia 2000 Marki – KS Łomianki 1:3

1. GKP Targówek (Warszawa) 25 19-10