Garwolin zdobyty

(Zam: 12.10.2011 r., godz. 05.28)

Aż pięciu setów potrzebowali siatkarze Campera Wyszków, żeby pokonać w Garwolinie miejscową Wilgę w ramach rozgrywek II ligi. Emocjonujące spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 (21:25, 25:20, 19:25, 25:13, 15:12).

Mecz z Wilgą został rozegrany w sobotę 8 października. Podopieczni trenera Piotra Szulca rozpoczęli spotkanie w składzie: Tomasz Walendzik, Paweł Kaczorowski, Konrad Nassalski, Łukasz Kaczorowski, Maciej Główczyński, Piotr Świerżewski, Tomasz Knasiecki (libero). W pierwszym secie na zmianę rywale wychodzili na prowadzenie, które po chwili niwelował Camper. W drugiej części premierowej partii wyszkowianie przejęli inicjatywę i prowadzili już nawet czterema punktami (18:14). Potem na boisku w barwach Wilgi pojawił się były zawodnik Campera Krystian Kruk. Przyjmujący wziął ciężar gry na siebie, pomógł swojemu zespołowi doprowadzić do remisu, a nastepnie wyjść na prowadzenie i wygrać seta 25:21.
W drugim secie wyszkowianie zagrali w nieco odmienionym skladzie. Trener Szulc wprowadził na boisko Dominika Zalewskiego i Przemka Gniewka. Na placu przebywał również Ribert Iliński, ktory jeszcze w pierwszym secie zmienił Główczyńskiego. To właśnie po bloku młodego środkowego Camper zdołał po raz pierwszy w tym secie odskoczyć rywalom na dwa punkty (10:8). Wyszkowianie, niestety, szybko roztrwonili prowadzenie. Przy remisie 12:12 na placu gry zameldował się Rafał Sędek. Rozgrywający do spółki z Gniewkiem poprowadzili zespół do zwycięstwa w drugim secie 25:20 (ostatni punkt zdobył asem serwisowym Gniewek).
Trzecią odsłonę wyszkowianie rozpoczęli w katastrofalnym stylu, przegrywając 0:6. W kolejnych minutach gry wyszkowianie starali się odrabiać dużą stratę. Na boisko wrócili Walendzik i Łukasz Kaczorowski. Po blokach Ilińskiego i skutecznych atakach Kaczorowskiego Camper zniwelował przewagę Wilgi do dwóch punktów (15:17). Koncówka należała jednak do gospodarzy. Wygrane kontry i bardzo silne zagrywki pozwoliły Wildze wygrać trzeciego seta do 19 i ponownie objąć prowadzenie w meczu.
Czwarta partia należała w całości do Campera. Bardzo dobra gra blokiem pozwoliła wyszkowianom na objęcie pięciopunktowego prowadzenia, które stopniowo się powiększało. Seria trudnych zagrywek Świerżewskiego zasiała chaos po stronie rywala, co bezwzględnie wykorzystywali goście. Świetną skutecznością w tym okresie gry może pochwalić się Łukasz Kaczorowski. Przy stanie 17:10 dla wyszkowian kontuzji nabawił się Iliński. Wyszkowski środkowy niefortunnie upadł po bloku i doznał urazu kolana. Na boisko wrócił Główczyński. Do końca seta wyszkowianie kontrolowali sytuację na boisku i ostatecznie wygrali 25:13.
Początek piątej partii był dość wyrównany. Potem inicjatywę za sprawą świetnej gry braci Kaczorowskich przejęli wyszkowianie. Przy zmianie stron Camper prowadził 8:5. W kolejnych akcjach wyszkowski zespół nie zwalniał tempa. Po potrójnym bloku podopieczni trenera Szulca wywalczyli pierwszą piłkę meczową przy stanie 14:9. Rywale zdołali jeszcze zdobyć trzy oczka blokując Zalewskiego i Kaczorowskiego, ostatecznie jednak ulegli w tie breaku 12:15, a tym samym 2:3 w całym meczu.

Wilga Garwolim – Camper Wyszków 2:3 (25:21, 20:25, 25:19, 13:25, 12:15)

Camper: Tomasz Walendzik, Paweł Kaczorowski, Konrad Nassalski, Łukasz Kaczorowski, Maciej Główczyński, Piotr Świerżewski, Tomasz Knasiecki (libero), a także: Jacek Obrębski, Dominik Zalewski, Robert Iliński, Rafał Sędek, Przemysław Gniewek.

W najbliższą środę (12 października) Camper będzie podejmował w hali sportowej WOSiR zespół Jadaru Siedlce w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Początek meczu o godzinie 19.00. W sobotę 15 października wyszkowianie podejmą Pronar Hajnówkę w ramach rozgrywek ligowych.

MOS Wola Warszawa – Żyrardowianka Żyrardów 2:3
Pronar Hajnówka – Czarni Radom 2:3
AZS Uniwersytet Warszawski – Zawkrze Mława 3:2
AZS UWM II Olsztyn – Centrum Augustów 3:0

1. RCS Czarni Radom 3 8 9:3 284:225
2. KS Camper Wyszków 3 8 9:3 271:229
3. Pronar Parkiet Hajnówka 3 7 8:4 267:264
4. AZS UWM II Olsztyn 3 5 6:5 245:241