Camper rozbił MOS

(Zam: 04.10.2011 r., godz. 11.08)

Zwycięstwem za trzy punkty zakończyło się pierwsze w tym sezonie spotkanie ligowe Campera Wyszków przed własną publicznością. W sobotę 1 października wyszkowianie pokonali zespół MOS-u Wola Warszawa 3:1 (16:25, 25:15, 25:20, 25:16).

Pierwsza odsłona sobotniego meczu nie ułożyła się po myśli wyszkowian. Po zaciętych premierowych akcjach inicjatywę przejęli zdecydowanie goście z Warszawy, którzy cyklicznie rozbijali gospodarzy bardzo mocną zagrywką. Przy prowadzeniu MOS-u 14:7 o czas poprosił trener Piotr Szulc, wcześniej próbował zmienić obraz gry zmianami Paweł Kaczorowski – Konrad Nassalski, oraz klasyczną podwójną Tomasz Walendzik – Przemek Gniewek, Łukasz Kaczorowski – Rafał Sędek. Wszystkie te zabiegi okazały się nieskuteczne, MOS wygrał pierwszą partię 25:16.
Drugą odsłonę gospodarze rozpoczęli z braćmi Kaczorowskimi na boisku. Od pierwszych akcji dominował Camper. W bloku brylował Piotr Świerżewski, który w tej partii zdobył aż sześć punktów, wynik naprawdę imponujący jak na środkowego bloku. W polu zagrywki dobrą pracę wykonywał również Paweł Kaczorowski. Wyszkowianie wywalczyli 10-punktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca wygranego 25:15 seta.
W trzeciej odsłonie rywale próbowali wrócić do gry. Przez pierwszą fazę seta oba zespoły toczyły wyrównaną walkę. Aż do stanu 17:17 żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie bezpiecznej przewagi. Potem atakiem z krótkiej oraz punktowym blokiem popisał się Maciej Główczyński, wyprowadzając zespół na prowadzenie 21:18. Punkt blokiem dołożył jeszcze Świerżewski, wyraźnie zniechęcając rywali do walki. Ostatecznie gospodarze wygrali trzecią partię do 20.
Czwarty set okazał się dla gospodarzy już tylko formalnością. Kilka zaciętych wymian na początku było wszystkim na co stać było jeszcze MOS. Potem na boisku istnieli już tylko gospodarze, którzy dominowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Pewna gra pozwoliła wyszkowianom na wysokie zwycięstwo 25:16, a tym samym 3:1 w całym meczu.

Camper Wyszków – MOS Wola Warszawa 3:1 (16:25, 25:15, 25:20, 25:16)

Camper: Tomasz Walendzik, Paweł Kaczorowski, Maciej Alancewicz, Łukasz Kaczorowski, Maciej Główczyński, Piotr Świerżewski, Tomasz Knasiecki (libero), a także: Konrad Nassalski, Przemysław Gniewek, Rafał Sędek, Dominik Zalewski.
Trener: Piotr Szulc.

Kolejnym rywalem Campera Wyszków w rozgrywkach ligowych będzie Wilga Garwolin. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 8 października w Garwolinie.

Zawkrze Mława – Pronar Parkiet Hajnówka 0:3
Centrum Augustów – AZS Uniwersytet Warszawski 2:3
Żyrardowianka Żyrardów – AZS UWM II Olsztyn 3:0
Czarni Radom – Wilga Garwolin 3:0

1. Czarni Radom 6 6-1
2. Camper Wyszków 6 6-1
3. Pronar Parkiet Hajnówka 6 6-1
4. Żyrardowianka Żyrardów 3 3-3