Dziś jest 23 kwietnia 2024 r., imieniny Jerzego, Wojciecha

Przykra niespodzianka w Szydłowie

(Zam: 04.10.2011 r., godz. 11.14)

Drugiej porażki z rzędu doznał zespół Bugu Wyszków. Podopieczni trenera Andrzeja Prawdy tym razem ulegli na wyjeździe drużynie Korony Szydłowo 0:1.

Początek rozegranego w sobotę 1 października spotkania należał zdecydowanie do faworyzowanego zespołu Bugu. W 3. minucie wyszkowianom udało się wprawdzie trafić do bramki gospodarzy, sędzia nie uznał jednak prawidłowo zdobytego gola Adriana Rowickiego, uznając, że wyszkowski piłkarz w trakcie strzału podniósł za wysoko nogę. Rywale szybko wykorzystali frustrację wyszkowian i w 7. minucie zdobyli bramkę, która zadecydowała o wyniku całego meczu. Niegroźny zdawałoby się strzał z dystansu fatalnie odbił przed siebie Łukasz Derejko, z dobitką nie miał już najmniejszych szans. Chwilę później wyszkowianie mogli przegrywać 0:2, jednak w groźnej sytuacji napastnika gospodarzy ubiegł nasz bramkarz. W kolejnych minutach wyszkowianie próbowali wszystkimi siłami odrobić stratę, rywale jednak umiejętnie się bronili. Obraz gry nie uległ zmianie po przerwie. Zespół Bugu nie potrafił nadal znaleźć drogi do bramki Korony. Rywale odgryzali się natomiast groźnymi kontrami. W drugiej fazie drugiej połowy wyszkowianie nastawili się na stałe fragmenty gry bite na głowę wysokiego Tomka Piórkowskiego, one jednak również nie przyniosły pożądanego efektu. Mimo że przez niemal 90. minut spotkania wyszkowianie byli zespołem wyraźnie przeważającym, to jednak ostatecznie przegrali spotkanie w Szydłowie 0:1, tracąc tym samym dystans do ścisłej czołówki tabeli.

Korona Szydłowo – Bug Wyszków 1:0 (1:0)

Kolejnym rywalem ligowym Bugu będzie zespół GKP Targówek. Mecz z tym wymagającym przeciwnikiem zostanie rozegrany w sobotę 8 października o godzinie 15.00 na stadionie WOSiR w Wyszkowie. W najbliższą środę (tj. 5 października) wyszkowska drużyna spotka się w ramach Pucharu Polski z WKS-em Rząśnik. Mecz zostanie rozegrany na stadionie w Rząśniku, start o godzinie 16.00.

KS Łomianki – Tęcza 34 Płońsk 2:0
GKP Targówek – Mławianka Mława 1:0
MKS Przasnysz – Amator Maszewo 3:1
Huragan Wołomin – Wisła II Płock 1:0
Ostrovia Ostrów Mazowiecka – Błękitni Gąbin 0:2
Wkra Żuromin – MKS Ciechanów 1:0
Nadnarwianka Pułtusk – Kasztelan Sierpc 1:1