Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 lutego 2020 r., imieniny Antoniego, Romana

Na seminarium

Ikona
(Zam: 27.09.2011 r., godz. 11.06)

Pięcioosobowa grupa adeptów wyszkowskiego klubu Sztuk Walki Gimnazjon-Apin działającego przy Stowarzyszeniu „Wiatrak” i Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” wraz z trenerem 27 sierpnia wzięła udział w seminarium technicznym IKO Sosai oraz samoobrony w systemie Mas. Oyama Combat Kyokushin Jutsu.

W składzie grupy klubowej były również osoby z grupy pedagogiki niekonwencjonalnej. Seminarium odbyło się w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Głównym instruktorem był Country Representative Maciej Misiak.
Pierwszą część seminarium poświęcono technikom Karate Kyokushin nauczanym zgodnie z wytycznymi Honbu Dojo w Japonii. Sensei Tomasz Boruc przeprowadził zajęcia z Kihon oraz walki kijem BO, Sensei Przemysław Stempień przybliżył obecnym techniki Renraku, natomiast CR Maciej Misiak zaprezentował Kata Bassai Dai, które wykonywał często sam Masutatsu Oyama.
Druga część poświęcona była technikom samoobrony. Zademonstrowano techniki interwencyjne, zajęcia z boksu i sprowadzania do parteru. Zwieńczeniem seminarium był trening przekazu energii ciosu i technik Yawary (techniczne elementy ucisku wrażliwych miejsc). W przerwie między treningami odbył się uroczysty obiad połączony ze spotkaniem Dojo Operatorów z zarządem Polskiej Organizacji Karate Kyokushinkaikan, na którym rozmawiano na temat strategii rozwoju i propagowania IKO Sosai w naszym kraju.
Wyszkowska grupa, pomimo zmęczenia ćwiczeniami i panującego tego dnia upału, wracała naładowana pozytywną energią. Ta na pewno się przyda na rozpoczęcie nie tylko nowego roku szkolnego, ale również nowego sezonu treningowego, w którym czekają zawody oraz kolejne seminaria szkoleniowe, a te już w listopadzie.

Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl