Druga porażka Bugu

(Zam: 27.09.2011 r., godz. 11.10)

W ostatnim tygodniu piłkarze Bugu Wyszków rozegrali dwa spotkania w ramach rozgrywek grupy północnej IV ligi. W środę 21 września podopieczni trenera Prawdy pokonali Marcovię 2000 Marki 2:0, by w sobotę przegrać na własnym stadionie z KS Łomianki 1:2.

Początek spotkania z Marcovią należał do rywali. W 3. minucie gospodarze odzyskali piłkę po błędzie wyszkowskiej defensywy, na szczęście dla Bugu napastnik z Marek przestrzelił. Potem inicjatywę przejęli wyszkowianie. W 10. minucie silny strzał na bramkę Marcovii oddał Łukasz Kowalczyk, golkiper ,,wypluł” piłkę przed siebie, skutecznie dobił ją Adrian Rowicki. Po zdobyciu bramki piłkarze Bugu wyraźnie zwolnili tempo, kontrolowali jednak spotkanie. Druga bramka dla naszego zespołu padła po stałym fragmencie gry w 60. minucie. Michał Herman dośrodkował agresywnie w pole karne z rzutu rożnego, do piłki najwyżej wyskoczył Alan Wróbel i ładnym strzałem głową podwyższył prowadzenie Bugu. W kolejnych minutach bliscy zdobycia kolejnych bramek byli Kowalczyk i Sochocki, ich uderzenia wyłapał jednak bramkarz. W doliczonym czasie gry jeden z rywali znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Bugu, uderzył jednak wprost w niego. Ostatecznie Bug wygrał 2:0.

Marcovia 2000 Marki – Bug Wyszków 0:2 (0:1)
Bramki dla Bugu: A. Rowicki 10., A. Wróbel 60.
Bug: Ł. Derejko – M. Herman, Sz. Chalski (k), A. Chukwuemeka, A. Wróbel – W. Woźniak, M. Elota, M. Biernacki (45. – T. Piórkowski), A. Kołakowski (87. – M. Szajczyk), Ł. Kowalczyk (65. – J. Sochocki) – A. Rowicki (80. – A. Rajczak).

Wkra Żuromin – Nadnarwianka Pułtusk 0:1
W sobotę 24 września na stadionie WOSiR w Wyszkowie Bug podejmował zespół KS Łomianki. W zespole rywali wystąpili byli piłkarze Bugu, Hubert Dolewski i Krystian Ryczkowski. Początek należał do gospodarzy. W dobrej sytuacji nieczysto w piłkę trafił Maxwell Elota, chwilę później minimalnie nad poprzeczką uderzył Łukasz Kowalczyk. Najlepszej sytuacji nie wykorzystał Adrian Rajczak, który po błędzie defensora gości znalazł się sam przed bramkarzem, ale zbyt długo czekał i w końcu jego strzał został zablokowany przez nadbiegającego obrońcę. Rywale w drugiej fazie pierwszej połowy ruszyli do ataku. Po długim podaniu z głębi pola jeden z napastników gości znalazł się sam na sam z Łukaszem Derejką, nasz bramkarz wyszedl jednak z tej sytuacji obronną ręką. W 42. minucie padła pierwsza bramka dla Łomianek. Dośrodkowanie z lewej strony minęło Derejkę, a piłkę do pustej bramki wbił z najbliższej odleglości Ryczkowski. W końcówce pierwszej połowy lewą stroną zaszarżował jeszcze Rajczak, ale jego strzał z ostrego kąta został wybity na rzut rożny przez bramkarza.
W drugiej odsłonie wyszkowianie ruszyli do ataku. Dobry strzał z dystansu oddał Elota, jednak bramkarz gości pewnie wyłapał futbolówkę. Golkiper Łomianek poradził sobie również z główką Kowalczyka. Goście rewanżowali się groźnymi kontrami. Po jednej z nich napastnik rywali przeniósł piłkę nad poprzeczką będąc metr od bramki Bugu. W 80. minucie zawodnicy z Łomianek nie popełnili już takiego błędu. Po kontrze zatrzymanej na moment przez defensywę Bugu rywale rozegrali podręcznikowy pozycyjny atak, który zakończył się pewnym strzałem dającym gościom drugą bramkę. Gospodarze nie składali broni i nadal naciskali, ale czasu było coraz mniej. W 90. minucie Bug zdobył honorowego gola. Po dośrodkowaniu z lewej strony futbolówkę skierował do bramki Arnold Kołakowski. Kilka minut później sędzia zakończył mecz. Bug uległ 1:2.

Bug Wyszków – KS Łomianki 1:2 (0:1)
Bramka dla Bugu: A. Kołakowski 90.
Kolejnym rywalem ligowym Bugu będzie zespół Korony Szydłowo. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 1 października o godzinie 16.00 w Szydłowie.

Kasztelan Sierpc – Wkra Żuromin 2:1
MKS Ciechanów – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 0:0
Błękitni Gąbin – Huragan Wołomin 1:1
Wisła II Płock – MKS Przasnysz 2:2
Amator Maszewo – GKP Targówek 1:2
Mławianka Mława – Korona Szydłowo 2:0
Tęcza 34 Płońsk – Marcovia 2000 Marki 3:1

1. GKP Targówek (Warszawa) 21 16-8