Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 stycznia 2020 r., imieniny Fabiana, Sebastiana

Żłobek ruszy od lutego

(Zam: 27.09.2011 r., godz. 11.22)

Od lutego w budynku Szkoły Podstawowej w Chrzczance Włościańskiej ma działać gminny żłobek. Gmina jest w trakcie rozstrzygania przetargu na wykonanie prac remontowych.

Oferty można było składać do 13 września, wpłynęły trzy. Przepisy dokładnie ustalają standardy takiej placówki, wielkość lokalu w stosunku do ilości dzieci, konieczność oddzielnego wejścia, itp., stąd niezbędna jest przebudowa lokalu. Planuje się dobudowanie przedsionka przed wejściem, w którym najprawdopodobniej usytuowana zostanie szatnia dla dzieci. Główne prace mają być jednak prowadzone wewnątrz. Ostateczny i dokładny koszt inwestycji nie jest jeszcze znany, najtańsza oferta w przetargu to 84 tys. zł. Należy zsumować bowiem koszt postawienia wspomnianej przybudówki, adaptacji pomieszczeń oraz ich wyposażenia w meble, zabawki, itp. Gmina podpisała porozumienie z wojewodą mazowieckim na sfinansowanie 50 proc. adaptacji i wyposażenia, reszta będzie pochodzić z budżetu gminy. Wszystkie prace mają być wykonane w ciągu dwóch miesięcy. Od lutego żłobek ma funkcjonować, planuje się umieścić w nim maksymalnie piętnaścioro dzieci.
Szkoła w Chrzczance już gości maluchy, działa w niej tzw. punkt przedszkolny (nie przedszkole), w którym dzieci spędzają kilka godzin dziennie, do obiadu. W przyszłości, jeżeli nie przybędzie dzieci, klasy szkolne być może będą przeniesione do Bosewa, nie wiadomo, jak będzie wtedy wykorzystany budynek, może powstanie tam oddział przedszkolny.

E.E.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl