Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 lutego 2020 r., imieniny Antoniego, Romana

Rozwój dzięki uczniom

Ikona
(Zam: 27.09.2011 r., godz. 11.28)

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Rząśniku witano uczniów, wręczono nominacje nauczycielom, dziękowano też osobom, które odeszły z pracy.

Na uroczystość przybył wójt gminy Rząśnik Paweł Kołodziejski, a także członkowie zarządu Rady Rodziców: Danuta Dąbkowska, Anna Lewandowska i Magdalena Ćwik.
Przybyłych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów powitała dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Rząśniku Katarzyna Abramczyk. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do tych spośród uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli szkolne mury.
Uroczystość rozpoczęła się od pożegnania. Dyrektor przypomniała o dwóch tragicznych wydarzeniach z wakacji: śmierci w wyniku wypadku uczennicy kl. I SP oraz śmierci ks. wikariusza z parafii Rząśnik. Ich odejście uczczono chwilą ciszy.
Następnie Katarzyna Abramczyk podziękowała za wieloletnią współpracę konserwatorowi szkolnemu Stanisławowi Osowieckiemu, odchodzącemu z powodów zdrowotnych oraz kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Rząśniku Marii Bieleckiej, która po wielu latach odeszła na emeryturę.
Wójt gminy Rząśnik pogratulował nauczycielom awansów zawodowych i wręczył akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego: Joannie Kopce, Jolancie Undziakiewicz, Dorocie Jaszkowskiej i Beacie Skrzecz. Z rąk dyrektor Abramczyk akt nadania stopnia nauczyciela kontraktowego otrzymała Ewelina Gąsiewska.
Po uroczystości uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami, a następnie w pobliskim kościele parafialnym nowo przybyły wikariusz ks. Andrzej Zieliński odprawił mszę świętą w intencji uczniów i nauczycieli.
W Gimnazjum w Rząśniku uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego również zainaugurowała Katarzyna Abramczyk. Szczególnie witała pierwszoklasistów.
- Dzięki młodzieży szkoła istnieje i ma szansę na dalszy rozwój – podkreśliła.

Małgorzata Ewa Brejnak
Emilia Sitek
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl