Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 lutego 2020 r., imieniny Antoniego, Romana

Dzik nie jest taki zły

Ikona
(Zam: 27.09.2011 r., godz. 11.34)

Tradycyjnie wrzesień jest „miesiącem dożynkowym”, dziękowania Bogu za zebrane plony. Tegoroczne święto dziękczynienia upłynęło w niegowskiej parafii pod znakiem humoru i kuchni myśliwskiej.

Gospodarz ks. Marek Gąsiorek oraz ks. Dariusz Wachowiak już po raz kolejny niezwykle ciepło przyjęli pół tysiąca wiernych. Wójt gminy Adam Ołdak obdzielał dożynkowym bochnem, a okolicznościowy list w imieniu starosty Bogdana Pągowskiego odczytała dyrektor Zespołu Szkół w Zabrodziu Bogumiła Kuhiwczak.
Nauczyciele i uczniowie szkoły gastronomicznej im St. Wł. Reymonta w Zabrodziu przygotowali gulasz z dzika, dali również występy na miarę wielkich sław kabaretowej estrady. Wcielano się na przemian w rodzinę Kiepskich, „cwaniaka warszawskiego”, jowialnego Żyda, sołtysa Kierdziołka, czy wreszcie trupę cygańską. Artystów oklaskiwano na stojąco, a owacjom nie było końca. Także występ miejscowego wikariusza był popisem dużych umiejętności aktorskich.
Uczestnicy mogli również posmakować słodyczy przygotowanych przez Koło gospodyń, które dodatkowo umiliło to niedzielne popołudnie występami.

Opr. I.S.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl