Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 stycznia 2020 r., imieniny Fabiana, Sebastiana

Dzień bez Samochodu w Wyszkowie

Ikona
(Zam: 27.09.2011 r., godz. 11.55)

Dzień Bez Samochodu upłynął w Wyszkowie pod znakiem promocji zdrowego trybu życia, dbania o siebie i środowisko. Można było przejechać się komunikacją miejską za złotówkę, czyli o połowę taniej niż zwykle. Przed Wyszkowskim Ośrodkiem Kultury Urząd Miejski zorganizował festyn.

Wyszkowski samorząd po raz pierwszy włączył się w kampanię Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Na jego apel o pozostawienie samochodów na parkingach lub w garażach odpowiedzieli pracownicy miejscowej filii Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica oraz uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Rybnie, którzy 22 września poruszali się pieszo, rowerami, komunikacją miejską. Zrobiła tak również część pracowników Urzędu Miejskiego, w tym zastępca burmistrza Adam Mróz, który przyjechał do pracy rowerem.
Od godziny 13.00 przed Wyszkowskim Ośrodkiem Kultury „Hutnik” odbyła się impreza z okazji Dnia Bez Samochodu. Na zamkniętym odcinku ul. Prostej na mieszkańców czekało wiele atrakcji związanych ze zdrowym trybem życia. Maluchy z Przedszkola nr 3 „Słoneczko” pod opieką instruktor plastyki Ireny Filipowicz rysowały m.in. kredą po asfalcie. Równocześnie uczniowie z Gimnazjum nr 1 dali pokaz jazdy rowerem, na deskorolce. Harcerze z Komendy Hufca ZHP, młodzież z Gimnazjum nr 1 prowadzili kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, ćwiczenia na fantomie zaproponowało Stowarzyszenie „Życzliwi poszkodowanym”. Centrum Odchudzania i Odżywiania bezpłatnie prowadziło pomiar masy tkanki tłuszczowej. Teresa Krzymowska, na co dzień oferująca zajęcia w „Hutniku”, serwowała smaczne i zdrowe potrawy wegetariańskie.
Odbyły się też wycieczki rowerowe, w tym podsumowująca akcję „Rowerem po Wyszkowie”.
Wybrane sklepy rowerowe prowadziły bezpłatne przeglądy dwuśladów. Do akcji włączyła się też policja i straż miejska.
J.P.

Komentarze

Fajnie
Dodane przez Rowerem, w dniu 27.09.2011 r., godz. 18.11
Było fajnie, naprawdę. Przewinęło się wielu ludzi wtym na rowerach. Wiele atrakcji. Nie wiem jak tam z tym pozostawieniem samochodów, ale pod Hutnikiem było dobrze
Dodane przez Iza, w dniu 28.09.2011 r., godz. 20.12
Świetna impreza i dużo osób, dzieci szczególnie. Ktoś podsumował jak z autami, parking przed urządem powinien być raczej pusty.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl