Po Tęczy do III ligi rozgrywek

(Zam: 20.09.2011 r., godz. 11.28)

Bug Wyszków nie zwalnia tempa w ligowej walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Andrzeja Prawdy rozbili na własnym stadionie Tęczę 34 Płońsk 4:1.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 17 września na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Od początku spotkania na boisku dominowali gospodarze. Festiwal strzelecki rozpoczął się w 12. minucie. Długie podanie z głębi pola dobrze przyjął w ,,szesnastce” rywali Alan Wróbel i mocnym strzałem z ostrego kąta pokonał golkipera przyjezdnych. Kilka chwil później akcję rozpoczął Maxwell Elota, podał do Adriana Rowickiego, ten uderzył mocno na bramkę gości, bramkarz odbił futbolówkę przed siebie, a strzelec miękkim lobem dokończył swoje dzieło. W 21. minucie było już 3:0. Kolejny strzał Rowickiego, po którym piłka zmierzała do pustej bramki Tęczy został zatrzymany ręką przez nieuprawnionego zawodnika. Sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił Szymon Chalski. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy rywale zdobyli bramkę po rzucie karnym podyktowanym po faulu Chalskiego. Ostatecznie odsłona zakończyła się 3:1 na korzyść gospodarzy.
Podbudowani honorowym trafieniem rywale poderwali się do walki w drugiej połowie. Po kwadransie gry piłkarze z Płońska urządzili pokaz strzelecki w polu karnym Bugu, na drodze piłki stawali jednak nasi piłkarze oraz słupek. W 76. minucie wynik ustalił Elota, który dobił piłkę po słabej interwencji bramkarza gości. Sfrustrowani rywale w obliczu wysokiej straty skupili się w ostatnim kwadransie gry na faulowaniu wyszkowian, co zakończyło się dla jednego z nich czerwoną kartką. Ostatecznie wynik utrzymał się do końca spotkania, Bug zwyciężył zasłużenie 4:1.

Bug Wyszków – Tęcza 34 Płońsk 4:1 (3:1)
Bramki dla Bugu: A. Wróbel 12., A. Rowicki 17., Sz. Chalski 21. (k), M. Elota 76.
Bug: Ł. Derejko – M. Herman, Sz. Chalski (k), A. Chukwuemka, A. Wróbel – A. Kołakowski, W. Woźniak, M. Elota (80. – A. Rajczak), M. Biernacki (75. – T. Piórkowski), Ł. Kowalczyk (61. – J. Sochocki) – A. Rowicki (82. – M. Szajczyk).

Kolejnym rywalem ligowym wyszkowskiego zespołu będzie Marcovia 2000 Marki. Spotkanie zostanie rozegrane w środę 21 września o godzinie 16.00 w Warszawie. W tym tygodniu piłkarze Bugu rozegrają również mecz u siebie. Rywalem będzie Klub Sportowy Łomianki, początek meczu w sobotę 24 września o godzinie 16.00.

Nadnarwianka Pułtusk – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 3:0
Kasztelan Sierpc – Huragan Wołomin 2:1
MKS Ciechanów – MKS Przasnysz 0:0
Błękitni Gąbin – GKP Targówek 1:2
Wisła II Płock – Korona Szydłowo 2:0
Amator Maszewo – KS Łomianki 0:6
Mławianka Mława – Marcovia 2000 Marki 3:0

1. Bug Wyszków 6 15 20-9