WKS wygrywa w pucharze, remisuje w lidze

(Zam: 20.09.2011 r., godz. 11.32)

Po wyrównanym spotkaniu z Sokołem Serock WKS Rząśnik pierwszy raz w swojej historii awansował do III rundy wojewódzkiego Pucharu Polski. W równie zaciętej rywalizacji w lidze, podopieczni trenera Zalewskiego zremisowali z Wkrą Pomiechówek 2:2.

Mecz z Sokołem został rozegrany w Serocku, ale rolę gospodarza pełnił w nim WKS. Od początku mecz stał na przyzwoitym poziomie, a obie ekipy starały się grać piłką i konstruować akcje zaczepne. Najlepszą okazję w pierwszej połowie zmarnował Grzegorz Abramczyk, który po akcji Bartka Łaskarzewskiego przestrzelił z pięciu metrów. Kilka niezłych prób uderzeń z dystansu podjął Dawid Zalewski, ale w pierwszej połowie żaden z bramkarzy nie musiał prezentować pełni swoich umiejętności. Na początku drugiej połowy w szeregach Sokoła doszło do kilku zmian, które miały wpłynąć na poprawę jakości gry miejscowych, którzy tym razem wyjątkowo występowali jako goście na swoim obiekcie. W 65. minucie na prowadzenie rząśniczan wyprowadził Mariusz Dziczek. Podrażnieni serocczanie ruszyli do odrabiania strat, ale albo świetnie bronił Gałązka, albo strzały rywali mijały w bezpiecznej odległości jego bramkę. Podopieczni trenera Ogrodzińskiego zdołali jednak wyrównać po rzucie karnym podyktowanym za faul Łukasza Zalewskiego. Mimo że obie strony mogły rozstrzygnąć ten mecz w regulaminowym czasie gry, po upływie czasu doliczonego sędzia zarządził rzuty karne. Ich bohaterem został Robert Gałązka, który obronił ,,jedenastkę” w drugiej serii. Ostatecznie WKS wygrał 5:4.

WKS Rząśnik – Sokół Serock 1:1 (0:0) k. 5:4

Bramka dla WKS-u: M. Dziczek 65.
WKS: R. Gałązka – P. Osowiecki, P. Kulesza, Ł. Zalewski, Z. Kałek – A. Akier, D. Zalewski, B. Łaskarzewski, Ł. Golianek (81. – Ł. Abramczyk) - G. Abramczyk, M. Dziczek.

Ligowym rywalem ekipy z Rząśnika była w tym tygodniu Wkra Pomiechówek. Początek należał do rywali, którzy szybko zdobyli bramkę. Zawodnik gospodarzy wygrał pojedynek z zawodnikami z Rząśnika, po czym znalazł się sam przed Gałązka i strzałem w długi róg pokonał golkipera WKS-u. Przyjezdni nie załamali się straconą bramką i konsekwentnie dążyli do wyrównania. Udało im się to w 24. minucie. Przed polem karnym faulowany był Andrzej Akier, a pięknym, technicznym strzałem pod poprzeczkę wyrównał Grzegorz Abramczyk. Dla kapitana WKS-u to już drugie trafienie z rzutu wolnego w obecnym sezonie ligowym. W odpowiedzi Gałązka dobrze obronił silny strzał z 20. metrów. Po zmianie stron coraz aktywniejszy był Akier, przez którego przechodziła niemal każda akcja ofensywna drużyny. W 58. minucie szarża Akiera wydawała się zakończona, jednak rywal naciskany przez pomocnika WKS-u popełnił fatalny błąd wykładając jak na tacy piłkę młodszemu z braci Zalewskich, który płaskim strzałem dał upragnione prowadzenie gościom. Niestety, ich radość trwała zaledwie przez 60 sekund. Gospodarze otrzymali prezent od sędziego bocznego, który podpowiedział głównemu arbitrowi, że zawodnik Wkry był faulowany przez Roberta Gałązkę. Główny arbiter początkowo nie dopatrzył się przewinienia, ale po uwagach ze strony swojego asystenta wskazał na ,,wapno”, a gospodarze wyrównali. Po zdobytej bramce Wkra miała najlepszy okres gry w całym meczu, najlepszą okazje zmarnowała w 72. minucie, kiedy to po efektownym rajdzie jeden z graczy z Pomiechówka nie dał rady pokonać Gałązki strzałem z pięciu metrów. W końcówce ponownie do głosu doszli rząśniczanie, a ,,piłkę meczową” miał w 86. minucie gry Grzegorz Abramczyk. W sytuacji sam na sam najpierw trafił w bramkarza, a potem, mimo iż położył już golkipera na ziemie, przeniósł piłkę ponad bramką. W doliczonym czasie gry jeden z zawodników Wkry otrzymał czerwoną kartkę w konsekwencji dwóch żółtych. Rząśniczanie nie zdążyli już jednak wykorzystać gry w przewadze i ostatecznie zremisowali z faworyzowanym rywalem 2:2.

Wkra Pomiechówek – WKS Rząśnik 2:2 (1:1)
Bramki dla WKS-u: G. Abramczyk 22., D. Zalewski 58.
WKS: R. Gałązka – Ł. Abramczyk, P. Kulesza, Ł. Zalewski, P. Osowiecki – Ł. Golianek (65. – Ł. Gałązka), B. Łaskarzewski, D. Zalewski, A. Akier – G. Abramczyk, M. Dziczek.

W środę 21 września WKS zmierzy się z Mazurem Radzymin w meczu w ramach Pucharu Polski. W lidze rywalem ekipy z Rząśnika będzie Rotavia Nieporęt. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 25 września.

Wicher Kobyłka – Mewa Krubin 8:0
KS II Łomianki – Rządzą Załubice 0:0
Rotavia Nieporęt – GKS Dąbrówka 3:1
Bug II Wyszków – Korona Jadów 4:0
Wisła Jabłonna – Legion II Warszawa 0:1
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki – Dąb Wieliszew 4:4

1. Dąb Wieliszew 13 15-5
2. Wicher Kobyłka 11 22-4