Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 22 września 2019 r., imieniny Maurycego, Tomasza

Mateusz Tryc deklasuje rywali

Ikona
(Zam: 13.09.2011 r., godz. 11.28)

Młody wyszkowianin – Mateusz Tryc, odnosi coraz większe sukcesy w ogólnopolskiej rywalizacji bokserskiej. Grand Prix Pucharu Polski w Pile i Gliwicach zakończyły się dwoma złotymi medalami naszego reprezentanta.

Turniej Grand Prix Pucharu Polski w Pile odbył się w dniach 24-27 sierpnia. W rywalizacji brało udział 142 zawodników. Mateusz Tryc występował w kategorii wagowej do 81 kilogramów. Wakacyjna sesja treningowa, której celem było poprawienie kondycji oraz zgubienie wagi przyniosły fantastyczny efekt. Już w pierwszym starciu kwalifikacyjnym zmiótł rywala w pierwszej rundzie i wygrał przez RSC. Kolejne potyczki, czyli ćwierćfinał z Jaroszewskim i półfinał z Bartkowiakiem z Poznania zakończyły się pewnymi zwycięstwami Mateusza, w każdej walce 3:0. Zwieńczeniem drogi na szczyt podium okazała się zaciekła walka finałowa z Kamilem Cywińskim (Gwardia Warszawa). Wyszkowianin przewyższał w finale swojego rywala niemal w każdym względzie. Doskonała wydolność zawodnika i silne ciosy na tułów oraz podbródkowe (po których rywal był liczony) okazały się kluczem do zwycięstwa. Świetne przygotowanie i nastawienie ofensywne wyszkowianina dały wynik 3:0 i zwycięstwo w całym turnieju.
Grand Prix w Gliwicach odbyło się w dniach 8-10 września. Tryc ponownie pokazał wielkie umiejętności. Pierwszą walkę wygrał przez RSC w drugiej rundzie. Kolejna półfinałowa potyczka dała taki sam wynik. Finałowa walka wygrana została walkowerem, rywal Mateusza nie stawił się na ringu. W obydwu turniejach, które można było śledzić na żywo w Internecie, Tryc ani na chwilę nie zwalniał tempa, każde starcie należało do niego. Komentator imprezy podkreślał zaangażowanie oraz kondycję zawodnika z Wyszkowa.
Oba wygrane przez wyszkowianina turnieje są wliczane do ogólnego rankingu Polskiego Związku Bokserskiego, oprócz zasłużonego zwycięstwa w finałach Mateusz otworzył sobie drogę do Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które odbędą się lada moment, bo już 5 października oraz do Mistrzostw Polski Seniorów zaplanowanych na marzec 2012. Młody bokser dzięki uzyskanym punktom może liczyć na miejsca w obu ważnych imprezach.
Obecnie Tryc jest na dobrej drodze, żeby dostać się do kadry narodowej. Jeśli mu się uda, kto wie, jak daleko jest w stanie dojść po szczeblach drabiny polskiego boksu. Wyszkowianinowi gratulujemy uzyskanych wyników oraz życzymy sukcesów w przyszłości.


opr. Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl