Dziś jest 23 kwietnia 2024 r., imieniny Jerzego, Wojciecha

Bieg do mety

(Zam: 21.09.2010 r., godz. 11.22)

Już po raz trzeci w gminie Zabrodzie zorganizowany został bieg norwidowski. Odbył się 5 września i przebiegł na trasie Głuchy-Dębinki. Uczestnicy biegu podzieleni byli na cztery kategorie wiekowe.

Uroczystość sfinansowana ze środków Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich zrealizowana została w ramach Programu Integracji Społecznej. Nad sprawnym przebiegiem i organizacją czuwała Publiczna Szkoła Podstawowa w Dębinkach w partnerstwie ze Stowarzyszeniem na rzecz Gminy Zabrodzie – Bractwem Zabrodzkim. Bieg został przeprowadzony w czterech kategoriach wiekowych, na różnych dystansach. Najkrótszy odcinek do pokonania przypadł sześciolatkom. Dzieci miały do pokonania dystans liczący 200 m. Kolejna kategoria wiekowa to uczniowie kl. I-III, którzy mieli przebiec odległość ok.600 m. Trasą liczącą 2,5 km pobiegła młodzież kl. IV-VI szkół podstawowych. Najdłuższy pięciokilometrowy dystans musieli pokonać uczniowie gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe. Wszyscy z wyznaczonych punktów startowych swój bieg rozpoczęli o różnych godzinach. Najmłodsza grupa uczestników wystartowała o godz. 14.00, natomiast najstarsza o godz. 14.30. Na mecie dla zmęczonych wysiłkiem biegaczy czekała liczna grupa kibiców oraz słodki poczęstunek i napoje. Następnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w postaci wyposażenia sportowego, którego dokonali: wójt Adam Ołdak, dyrektor PSP w Dębinkach Jadwiga Teodorczyk oraz Adam Bogdanowicz, dyrektor Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Dębinkach, na której terenie odbył się finał biegu.

Lista laureatów przedstawiała się następująco
W kategorii dzieci do lat 6, wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Gabriela Rucińska, drugie Ola Osman, a trzecie Wiktoria Fluks. W grupie chłopców najlepszy okazał się Krystian Dębski, drugi dobiegł Mateusz Szczerbiński, trzeci Artur Pyśk. W kategorii dzieci 7-9 lat zwyciężyła Magdalena Pakuła, druga w swojej kategorii była Klaudia Zalewska, trzecia Katarzyna Gut, zaś wśród chłopców – Łukasz Chudy, drugie miejsce zajął Marcin Markuszewski, a trzecie Nikodem Laskowski. W kategorii dziewcząt 10-12 lat, pierwsza do mety dobiegła Karolina Nadaj, tuż za nią Natalia Wójcik, a trzecia Patrycja Sajnog. Marcin Kwiatek okazał się najlepszy w tej kategorii wśród chłopców, drugie miejsce zajął Karol Pakuła, trzecie Patryk Wójcik.

W kategorii gimnazjaliści, młodzież szkół ponad gimnazjalnych, dorośli triumfowała Malwina Dziążak, druga była Natalia Nadaj, trzecia Mariola Nadaj.

W kategorii mężczyzn najwyższe miejsce na podium zajął Łukasz Banaszek, kolejne Jacek Markowski, trzecie Kacper Kulesza.

Wszyscy startujący bez przeszkód dotarli do mety, a całości dopełniło wspólne biesiadowanie przy grillu. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabrodziu oraz funkcjonariusze zabrodzkiego Posterunku Policji. Projekt został w całości sfinansowany ze środków pozyskanych przez gminę Zabrodzie w ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich.