Remis z Kobyłką, zwycięstwo w pucharze

(Zam: 06.09.2011 r., godz. 11.24)

Bardzo emocjonujące starcie ligowe pomiędzy WKS-em Rząśnik a Wichrem Kobyłką zakończyło się 2:2. Podopieczni trenera Zalewskiego rozegrali w ostatnim tygodniu również mecz w ramach Pucharu Polski, w którym bez problemów pokonali Bednarską Warszawa 6:0.

Mecz pomiędzy Wichrem Kobyłka a WKS-em Rząśnik został rozegrany w sobotę 3 września w Kobyłce. W meczu z dotychczasowym liderem tabeli trener Łukasz Zalewski miał do dyspozycji zaledwie 14 zawodników. Z różnych powodów z gry wypadło kilku podstawowych piłkarzy, w tym Łukasz Golianek i kapitan zespołu Grzegorz Abramczyk. Rząśniczanie zagrali jednak bardzo ambitnie, a ich wola walki została wynagrodzona bramką w samej końcówce meczu. Już w 7. minucie mogło być 1:0 dla WKS-u, ale po zagraniu Andrzeja Akiera i rykoszecie od obrońcy Wichru udanie interweniował Adam Księżopolski. Chwilę potem dobrą okazję miał jeden z piłkarzy gospodarzy, jednak spudłował. Odpowiedz gości była bardzo efektowna. Po błędzie w rozegraniu piłki przez obrońców Wichru, Paweł Abramczyk uruchomił szybkim podaniem Mariusza Dziczka, który spokojnie wyprzedził obrońców rywala i nie dał szans bramkarzowi. Strzelona przez rząśniczan bramka wprowadziła nerwowość w szeregi gospodarzy, którzy bez problemów ograli w pierwszych dwóch kolejkach swoich rywali. Z czasem jednak Wicher zaczął przejmować inicjatywę, co zaowocowało w 33. minucie. Po szybkiej akcji gospodarzy i strzale z około 18. metrów był remis. Zdobyta bramka dodała animuszu atakom miejscowych, ale do przerwy wynik już się nie zmienił i na przerwę obie ekipy schodziły z remisowym rezultatem.
Po zmianie stron gospodarze zepchnęli zespół WKS-u do defensywy, jednak dobra gra kwartetu obrońców z Rząśnika nie pozwalała rywalom na rozwinięcie skrzydeł. Kolejne minuty meczu i mnożące się akcje zaczepne Wichru nie zwiastowały jednak niczego dobrego. Zabójczy okazał się dla WKS-u stały fragment gry. W 73. minucie po faulu na dwudziestym metrze przed bramką piłkę ustawił rezerwowy Wichru, Krzysztof Słomski i chwilę później pokonał zaskoczonego bramkarza WKS-u. Kilku minut później rywale mogli prowadzić 3:1, jeden z gospodarzy fatalnie przestrzelił jednak w bardzo dobrej sytuacji. Goście w ostatnich pięciu minutach postawili wszystko na jedną kartę i zaczęli niezwykle ofiarnie walczyć o wyrównującą bramkę. Udało się to im w doliczonym czasie gry. Piłkarze Wichru mieli znakomitą okazje, żeby strzelić gola po kontrze wynikającej z rzutu rożnego dla WKS-u, w wykonanie którego zaangażowali się niemal wszyscy piłkarze gości. Strata piłki w wykonaniu piłkarzy z Kobyłki skończył się kontrą WKS-u, którą po zamieszaniu w polu karnym i asyście Akiera wykończył Piotr Kulesza. Dzięki temu trafieniu rząśniczanie wywieźli punkt z bardzo trudnego meczu.

Wicher Kobyłka – WKS Rząśnik 2:2 (1:1)
Bramki dla WKS-u: M. Dziczek 14., P. Kulesza 90+2.
WKS: R. Gałązka – P. Osowiecki, Ł. Zalewski, P. Kulesza, D. Zalewski – Z. Kałek (74. – Ł. Abramczyk), B. Łaskarzewski, Ł. Gałazka, A. Akier – M. Dziczek, P. Abramczyk (80. – D. Wiśniewski).

Kolejnym ligowym przeciwnikiem WKS-u będzie, jak zawsze silna, drużyna KS II Łomianki. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 11 września o godzinie 12.00 na stadionie w Rząśniku.

Zwycięstwo w Pucharze
Bez problemów przebrnęli pierwszą rundę rozgrywek Pucharu Polski piłkarze WKS-u Rząśnik. W stolicy pokonali miejscową Bednarską 6:0. Od początku spotkania dominacja gości była bardzo widoczna. Mecz rozgrywano na bocznym boisku Polonii Warszawa. W dobrej formie byli Andrzej Akier i Łukasz Golianek, którzy swoimi rajdami nękali obrońców Bednarskiej. W 11. minucie Akier dobiegł do wybitej na szesnasty metr piłki i mocnym strzałem prawą nogą dał prowadzenie WKS-owi. Kolejna bramka padła po upływie dziesięciu minut. Świetne podanie Dawida Zalewskieg wykorzystał Grzegorz Abramczyk. Jeszcze przed przerwą rząśniczanie mieli kilka okazji, z których dwie zamienił na bramki Golianek. W obu sytuacjach skutecznie ogrywał obrońców i pokonywał bezradnego golkipera rywali. Po zmianie stron obraz gry nie uległ większej zmianie, choć w 52. minucie gospodarze oddali pierwszy celny strzał, z którym spokojnie poradził sobie Robert Gałązka. Pięć minut później zrobiło się już 5:0 dla WKS-u, po celnym strzale z bliskiej odległości Łukasza Zalewskiego. Od tego momentu goście grali na dużym luzie, a w niektórych sytuacjach próbowali ,,wjechać’’ z piłką do bramki. Aktywny w polu karnym rywala był wprowadzony w drugiej połowie Adam Borek, ale brakowało mu wykończenia. Skuteczniejszy był za to kapitan rząśniczan, który w 72. minucie zdobył swoją drugą bramkę w meczu po idealnym zagraniu Bartłomieja Łaskarzewskiego. W końcówce, kiedy w obu drużynach zatarły się już ustawienia wyjściowe i na boisku było mnóstwo wolnej przestrzeni, Bednarska miała dwie wymarzone okazje na zdobycie honorowej bramki. Najpierw jednak dobrze interweniował Gałązka, a następnie zawodnik gospodarzy zamiast dograć piłkę do lepiej ustawionych partnerów, oddał niecelny strzał. WKS po raz trzeci z rzędu przebrnął pierwszą rundę Pucharu Polski na szczeblu mazowieckim, kolejny mecz tych rozgrywek 14 września w Rząśniku.

Bednarska Warszawa – WKS Rząśnik 0:6 (0:4)
Bramki dla WKS-u: A. Akier 11., G. Abramczyk 21. i 72., Ł. Golianek 30. i 38., Ł. Zalewski 57.
WKS: R. Gałązka – P. Osowiecki (58. – Ł. Abramczyk), Ł. Zalewski, P. Kulesza (46. – A. Ciemerych), D. Zalewski – A. Akier, B. Łaskarzewski, P. Piecychna (46. – Ł. Gałązka), Ł. Golianek – G. Abramczyk, M. Dziczek (58. – A. Borek).