Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 lipca 2024 r., imieniny Aleksego, BogdanaWalka o Młynarze

(Zam: 21.09.2010 r., godz. 11.24)

Dopiero co rozpoczęły się prace przy przebudowie drogi w Młynarzach, a już pojawiły się pierwsze przeszkody. Nadleśniczy Leśnictwa Drewnica Waldemar Walczak nakazał przerwanie prac, gdyż prowadzone są one na gruncie Skarbu Państwa. Starosta jednak zapowiada, że prac nie przerwie i stanowczo mówi – Drogę pobudujemy.

Walka o drogę w Młynarzach toczy się już od dziesięciu lat. Starostwo Powiatowe od dawna chciało zbudować dojazd do Młynarzy. Obecnie droga pokryta jest piachem i największy problem pojawia się podczas roztopów bądź silnych opadów deszczu. Wówczas mieszkańcy wręcz grzęzną na terenie, który jest jedynym wjazdem bądź wyjazdem z Młynarzy.

Starostwo Powiatowe kilkakrotnie próbowało dogadać się z Nadleśnictwem, aby pozwoliło zbudować drogę, która przebiega przez las. Nie pomagały rozmowy, ani prośby. Starosta wyszkowski postanowił więc zbudować drogę bez zgody leśnictwa.

- Zbudujemy drogę za pomocą spec ustawy, która rządzi się tym, że można zrealizować inwestycję, a później wypłacić odszkodowanie za przejęcie gruntu – tłumaczy wicestarosta Waldemar Sobczak.

Wykonawca Spółdzielnia Robót Budowlano -Drogowych z Tłuszcza na plac budowy weszła 15 września, tego samego dnia na terenie budowy pojawił się nadleśniczy Walczak ze strażą leśną, który nakazał przerwać roboty. W rozmowach uczestniczyła także policja, pracownicy Starostwa. W rezultacie leśnictwu nie udało się zablokować budowy drogi, jednak dzień później wykonawca otrzymał od Waldemara Walczaka pismo, w którym prosi o natychmiastowe wstrzymanie prac na gruncie leśnym Skarbu Państwa. Decyzją starosty prace nie zostały jednak przerwane.

- Będziemy realizować tę inwestycję. Jeśli uda nam się doprowadzić ją do końca, to będzie nasz sukces – opowiada.

Inwestycja ma być zakończona do końca tego roku.

I.S.

Komentarze

nie walka tylko głupota
Dodane przez Marian, w dniu 29.09.2010 r., godz. 18.18
To jak oni robią tę drogę, to jest śmiech na sali
Gdzie jest wójt ?
Dodane przez Marek, w dniu 04.10.2010 r., godz. 09.57
Do dnia dzisiejszego t.j.04.10.2010 nie zrobiono oprócz wyrównania i posypania cementem, dosłownie nic. Wójt, a jest przecież gospodarzem tych terenów nie robi nic i nic nie wie.Sądzę,że jest to po prostu przekręt PO. Firma, która miała wykonać tę drogę dostanie odszkodowanie za nie możność dokończenia inwestycji.I będą pieniądze do podziału.
Krętacze
Dodane przez Jurek, w dniu 05.10.2010 r., godz. 21.06
Na [słowo niecenzuralne] się wepchali. Od samego początku wiedzieli, że ta droga nie jest powiatowa, więc dlaczego się tam pchali, zamiast robić skrajem lasu tak jak chce Nadleśnictwo Drewnica.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta