Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 kwietnia 2024 r., imieniny Klaudiusza, Marzeny



To co dobre, szybko się kończy

Ikona
(Zam: 06.09.2011 r., godz. 11.38)

Projekt „Klub Integracji Społecznej – Twoją Szansą” realizowany przez wyszkowski Ośrodek Pomocy Społecznej i współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego dobiegł końca. Konferencja podsumowująca realizowane od 1 września ubiegłego roku do 31 sierpnia 2011 roku przedsięwzięcie odbyła się 30 sierpnia.

Konferencję zorganizowano w Gościńcu pod Jesionem. Wzięli w niej udział organizatorzy i osoby korzystające z oferty projektu. Spotkanie rozpoczęła dyrektor wyszkowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Agnieszka Mróz.
– Wydaje mi się, że wczoraj, może dwa dni temu, w tej samej sali spotkaliśmy się, aby rozpocząć projekt. Jednak minął rok. Wszystko, co dobre, szybko się kończy – mówiła. – Najważniejsze, że byliśmy razem i wymienialiśmy się doświadczeniami. Mam nadzieję, że będzie trwało to dalej – dodała.
Dyrektor OPS powitała uczestników projektu, specjalistów biorących w nim udział, m.in. Annę Jaworską – policjantkę, Alicję Czyż – kuratora sądowego, Marię Kuleszę – prowadzącą zajęcia sportowe oraz Martę Kadłubowską – psychologa. Na konferencji byli również: zastępca burmistrza Wyszkowa – Adam Warpas, przewodnicząca komisji oświaty i spraw społecznych Rady Miejskiej – Elżbieta Piórkowska, naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych Urzędu Miejskiego – Anna Gołębiewska oraz kierownik Poradni Leczenia Uzależnień – Dorota Rogulska.
Agnieszka Mróz złożyła gratulacje realizatorkom projektu: Sylwii Kazimierczak – koordynatorce oraz Katarzynie Woźniak – liderowi.
W przedsięwzięciu wzięło udział trzydzieści pięć osób: czternaście osób bezrobotnych, jedenaście kobiet doznających przemocy domowej oraz dziesięć kobiet z nadwagą i otyłością. Ta trwająca rok inicjatywa miała na celu zwiększenie szans na ich równoprawny udział w życiu społecznym, rodzinnym i zawodowym. Projekt miał zmniejszyć skutki bezrobocia, przygotować uczestników do pracy, przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu oraz pomóc w wychodzeniu z izolacji i osamotnienia. Uczestnicy mieli możliwość podwyższenia kwalifikacji zawodowych lub nabycia nowych umiejętności pomagających w odnalezieniu się na rynku pracy, nawiązania nowych więzi społecznych, poprawienia stanu zdrowia i zmiany stylu życia, a także rozwoju osobistego.
Obecni na konferencji podsumowującej zgodnie twierdzili, że wszystko to osiągnęli. Pomysłodawców i realizatorów projektu, a także specjalistów pracujących z uczestnikami cieszy, że część bezrobotnych osób, które wzięły udział w KIS, zdobyło pracę lub się o nią stara. Wielu uczestników zmieniło także swój wizerunek, dzięki czemu są teraz bardziej pewni siebie i odważni. Projekt proponował różne zajęcia, m.in. warsztaty psychologiczne skierowane do osób bezrobotnych, spotkania grupowe i konsultacje indywidualne ze specjalistami, szkolenia i kursy zawodowe podnoszące bądź zmieniające kwalifikacje zawodowe w zależności od aktualnych potrzeb rynku pracy, czy spotkania grup samopomocowych. Całkowita wartość projektu wyniosła 286 584 zł, na jednego korzystającego przypadło 8 188,11 zł.
W imieniu uczestników projektu przemówiła Zofia Skóra, która podziękowała wszystkim za realizację założonych celów.
– Zdobyliśmy nowe znajomości i przyjaźnie. Chcielibyśmy, aby to trwało jak najdłużej. Wyciągnęliśmy z tego wiele dobrych nauk. Dziękujemy wszystkim, którzy działali przy realizacji projektu – mówiła.
Dyrektor OPS Agnieszka Mróz zapowiedziała, że uczestnicy projektu „Klub Integracji Społecznej – Twoją Szansą” nadal mogą liczyć na pomoc i wsparcie, a także obiecała, że ona i jej zespół będą się starać o nowe dofinansowania. Na zakończenie oficjalnej części konferencji, dyrektor OPS oraz zastępca burmistrza Adam Warpas wręczyli beneficjentom projektu dyplomy, zaświadczenia i certyfikaty.


M.Ch.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta