Remis w Krasnem, zwycięstwo w Wyszkowie

(Zam: 21.09.2010 r., godz. 11.27)

W ostatnim tygodniu zespół Bugu Wyszków rozegrał dwa spotkania ligowe. W środę 15 września podopieczni trenera Krzywickiego zremisowali w Krasnem z miejscową Iskrą 1:1, w sobotę 18 września pokonali u siebie w bardzo dramatycznych okolicznościach silną drużynę Kasztelana Sierpc 4:2.

W sobotę 18 września wyszkowska drużyna rywalizowała z kolei z ekipą Kasztelana Sierpc, dotychczasową rewelacją IV-ligowych boisk. Początek rozgrywanego w Wyszkowie spotkania był dość wyrównany. Ostatecznie jednak lepiej w mecz weszli gospodarze. W 17. minucie Krzywicki uruchomił bardzo ładnym podaniem szybkiego Szalę, który strzałem z dość ostrego kąta pokonał bramkarza Kasztelana. W kolejnych minutach nadal Bug naciskał, dobrych sytuacji nie wykorzystali jednak Szala i Dukalski. W 31. minucie silne uderzenie Krzywickiego z rzutu wolnego, minęło po rykoszecie bramkę gości o centymetry. W 33. minucie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z rąk wypuścił bramkarz Kasztelana, co wykorzystał Szala i z najbliższej odległości wbił piłkę do bramki gości. Kilka minut później strzelec obu bramek mógł ustrzelić klasycznego hat-tricka, jednak fatalnie przestrzelił z dwóch metrów kozłującą wysoko piłkę. Do końca pierwszej połowy wynik spotkania nie uległ już zmianie.

W drugiej odsłonie stroną bardziej aktywną ponownie był Bug. Podopieczni trenera Krzywickiego seryjnie marnowali jednak bardzo dobre okazje strzeleckie. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystali Kowalczyk i Zbrzeźniak. W 73. minucie szybka kontra gości zakończyła się zdobyciem przez nich kontaktowej bramki. Na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry piłkarze Kasztelana po kolejnej składnej akcji doprowadzili do wyrównania. Odpowiedź Bugu była jednak niemal natychmiastowa. W 88. minucie Ryczkowski wygrał starcie z bramkarzem i wyprowadził Bug na ponowne prowadzenie. Goście próbowali wymóc na arbitrze odgwizdanie faulu na bramkarzu i nieuznanie bramki, sędzia nie zmienił jednak decyzji. W ostatniej minucie spotkania wynik na 4:2 ustalił Zbrzeźniak, który wykorzystał dobre podanie Chorzępy i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi gości. Ostatecznie mecz zakończył się 4:2 na korzyść Bugu.

Bug Wyszków – Kasztelan Sierpc 4:2 (2:0)
Bramki dla Bugu: Ł. Szala 17 i 33, K. Ryczkowski 88, T. Zbrzeźniak 90+3.
Bug: E. Sak, J. Gołębiewski, M. Demich, D. Papierz (68 – M. Czachór), Sz. Chalski, W. Woźniak (67 – A. Wróbel), Ł. Szala, K. Krzywicki, Ł. Kowalczyk (80 – K. Ryczkowski), D. Dukalski (46 – M. Chorzępa), T. Zbrzeźniak.

Zwycięstwo z Kasztelanem pozwoliło Bugowi awansować na piąte miejsce w tabeli i znacznie zbliżyć się do czołowych drużyn ligi. Kolejnym rywalem wyszkowskiego zespołu będzie Korona Ostrołęka. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 25 września o godzinie 14.00 w Ostrołęce.