Przykra niespodzianka w Wyszkowie

Ikona
(Zam: 23.08.2011 r., godz. 11.22)

W sobotę 20 sierpnia Bug Wyszków rozegrał pierwsze w tym sezonie spotkanie przed własną publicznością w ramach rozgrywek IV ligi. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Andrzeja Prawdy byli piłkarze Błękitnych Gąbin. Mecz zakończył się niespodziewaną porażką gospodarzy 2:3.

Pierwsze minuty sobotniego spotkania, którego absolutnym faworytem był zespół Bugu, należały zdecydowanie do gości. W dwóch bardzo groźnych sytuacjach gąbinianie popełnili jednak dwie pomyłki, dzięki którym nie objęli prowadzenia. Udało się to zespołowi gospodarzy. W 10. minucie mocny strzał z linii pola karnego oddał Łukasz Kowalczyk, bramkarz odbił piłkę przed siebie, a skuteczną dobitką popisał się Adrian Rowicki. Po stracie bramki Błękitni ambitnie dążyli do wyrównania. Przez niemal cały czas do końca pierwszej połowy zacięta walka toczyła się głównie w środku pola. Sytuacje bramkowe przyszły dopiero w ostatnich minutach. Najpierw ładną dwójkową akcję przeprowadzili Kowalczyk i Rowicki, ten pierwszy został jednak w końcowej fazie zatrzymany przez trzech defensorów rywala. Bardzo bliski podwyższenia wyniku był również debiutujący w oficjalnym spotkaniu Adrian Rajczak, który efektownym ,,szczupakiem” posłał piłkę pół metra od słupka. Rywale odpowiedzieli wyszkowianom dwoma bardzo groźnymi strzałami, które minimalnie minęły bramkę gospodarzy. W ostatniej minucie pierwszej odsłony fantastycznej okazji nie wykorzystał Kowalczyk. Wyszkowski snajper w kontrowersyjnej sytuacji (rywale domagali się odgwizdania pozycji spalonej) wyszedł sam na sam z bramkarzem gości. Napastnik uderzył jednak minimalnie nad poprzeczką. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się 1:0 na korzyść Bugu.
Początek drugiej połowy nie zwiastował późniejszej katastrofy. Dość dobre okazje do powiększenia prowadzenia mieli Rowicki i Rajczak. Rywale odpowiedzieli jednak szybko i skutecznie. W 58. minucie obrońcy Bugu popełnili błąd podczas wybijania piłki, który wykorzystał jeden z napastników gości i strzałem z półwoleja pokonał wyszkowskiego bramkarza. Po niespełna kwadransie Bug był już drużyną przegrywającą. Po kolejnym błędzie defensywy strzelec premierowego gola dla Błękitnych znalazł się sam na sam i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Wyszkowianie nie składali broni. W 72. minucie nadzieje zgromadzonych na trybunach kibiców spełniły się w postaci bramki zdobytej przez Rowickiego. Końcówka należała jednak do przeciwników. W 90. minucie kolejna niefrasobliwie wybita piłka trafiła do jednego z rywali, który zdobył trzecią bramkę dla swojego zespołu. W tej sytuacji lepiej mógł zachować się wyszkowski golkiper, który minął się z kozłującą piłką. W trakcie doliczonego czasu gry gospodarze nie byli już w stanie odwrócić wyniku i ostatecznie przegrali spotkanie 2:3.

Bug Wyszków – Błękitni Gąbin 2:3 (1:0)
Bramki dla Bugu: A. Rowicki 10., 72.
Bug: Ł. Derejko – K. Więckowski, Sz. Chalski, D. Jarczak, W. Woźniak – M. Herman, M. Biernacki, M. Elota (46. T. Piórkowski), A. Rajczak (65. J. Sochocki) – Ł. Kowalczyk (65. A. Kołakowski), A. Rowicki.
Porażka z zespołem Błękitnych na własnym stadionie nie rokuje zbyt dobrze w świetle walki o awans do III ligi, miejmy jednak nadzieję, że słaby mecz był tylko wypadkiem przy pracy. W pozostałych spotkaniach również nie brakowało niespodzianek. KS Łomianki urządził festiwal strzelecki, rozgramiając na własnym stadionie Nadnarwiankę Pułtusk aż 6:0. Inny kandydat do walki o awans, GKP Targówek, zremisował u siebie z Ostrovią Ostrów Mazowiecka 2:2. Huragan Wołomin wygrał z kolei na wyjeździe z MKS-em Przasnysz 3:2.

Mławianka Mława – Wisła II Płock 1:0
Marcovia 2000 Marki – Kasztelan Sierpc 0:2
Korona Szydłowo – Wkra Żuromin 0:0
MKS Ciechanów – Tęcza 34 Płońsk 0:3
Kolejnym rywalem Bugu będą rezerwy Wisły Płock. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 28 sierpnia w Płocku.

1. Kasztelan Sierpc 6 3:0
2. Mławianka Mława 6 2:0
3. KS Łomianki 4 7:1
4. Huragan Wołomin 4 4:3
5. Korona Szydłowo 4 1:0
6. Błękitni Gąbin 3 3:3
7. Tęcza 34 Płońsk 3 3:1
8. Wisła II Płock 3 3:2