Rezerwy przegrały z Sokołem

(Zam: 16.08.2011 r., godz. 11.15)

W środę 10 sierpnia Bug II Wyszków zmierzył się w spotkaniu sparingowym z dobrze znanym wyszkowskim kibicom rywalem, Sokołem Serock. Po dość wyrównanym spotkaniu podopieczni trenera Arkadiusza Mielczarczyka musieli uznać wyższość rywali, którzy wygrali 4:2.

Mecz został rozegrany na bocznym boisku przy stadionie WOSiR w Wyszkowie. W spotkanie lepiej weszli wyszkowianie, którzy objęli prowadzenie już w 4. minucie. Autorem bramki był jeden z defensorów Sokoła, który próbując wybić dośrodkowywaną piłkę trafił głową do siatki własnej bramki. W dalszym etapie pierwszej połowy oba zespoły miały po jednej dobrej szansie na zmianę wyniku. Mocny strzał z dystansu oddał Adrian Nikodemski, futbolówkę zdołał jednak odbić golkiper z Serocka. Rywale mogli wyrównać stan meczu w 26. minucie, gdy po błędzie wyszkowskiego bramkarza piłkę sprzed pustej bramki wybił Kamil Bloch. Ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się 1:0 na korzyść Bugu.
Drugą połowę lepiej rozpoczęli rywale. W 51. minucie Sokół wyprowadził szybką kontrę, dwóch piłkarzy drużyny gości znalazło się przed Adrianem Archackim, który musiał skapitulować. W 54. minucie było już 2:1 dla rywali. Błąd popełnił Damian Maryniak, piłkę przejął jeden z piłkarzy Sokoła i precyzyjnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Wyszkowianie nie złożyli jednak broni. W 58. minucie Jakub Rejnuś posłał futbolówkę w pole karne Sokoła, tam przejął ją Jan Kopiejewski i mocnym strzałem pod poprzeczkę dał swojej drużynie remis. Chwilę później wyszkowianie mogli wyjść na prowadzenie, jednak próbę lobowania w wykonaniu Adriana Parobczyka dobrze odczytał bramkarz Sokoła. W końcówce rywale rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść. W 85. minucie w dość kontrowersyjnej sytuacji (wyszkowscy piłkarze domagali się odgwizdania pozycji spalonej) jeden z napastników Sokoła znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i strzelił trzecią bramkę dla Sokoła. W ostatnich minutach spotkania wynik został ustalony na 4:2, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i skutecznym strzale głową.

Bug II Wyszków – Sokół Serock 2:4 (1:0)
Bramki dla Bugu: samobójcza 4., J. Kopiejewski 58.
Bug: Ł. Rogulski – D. Maryniak, A. Gołębiewski, M. Maciak, K. Bloch – A. Nikodemski, zawodnik testowany, J. Rejnuś, A. Parobczyk – A. Szymański, Ł. Kamiński. A także: A. Archacki, M. Szajczyk, M. Laska, P. Szczeciński, J. Kopiejewski, W. Pakieła.

Mecz z Sokołem obnażył niedociągnięcia kondycyjne u piłkarzy Bugu. Podopieczni trenera Mielczarczyka mają jednak czas na ich nadrobienie. Pierwsze ligowe spotkanie rozegrają w środę 24 sierpnia. Rywalem będzie drużyna Wisły Jabłonna.