Dziś jest 16 kwietnia 2024 r., imieniny Erwina, Julii

1:0 dla Bugu

Ikona
(Zam: 16.08.2011 r., godz. 11.20)

W sobotę 13 sierpnia swoje inauguracyjne spotkanie w rozgrywkach IV ligi w tym sezonie rozegrali seniorzy Bugu Wyszków. Podopieczni trenera Andrzeja Prawdy pokonali na wyjeździe MKS Ciechanów 1:0. Strzelcem jedynej bramki w tym meczu był Waldemar Woźniak.

Spotkanie dość niespodziewanie było bardzo wyrównane. Pierwszą okazję do otwarcia wyniku spotkania miał Michał Herman, który w 17. minucie oddał bardzo groźny strzał z rzutu wolnego, a ten z największym trudem wybił na rzut rożny bramkarz MKS-u. W kolejnych minutach dobre uderzenia oddali również Łukasz Kowalczyk i Adrian Rowicki. Po ich strzałach golkiper z Ciechanowa interweniował jednak bardzo dobrze, utrzymując czyste konto do końca pierwszej połowy. W pierwszych 45. minutach rywale odpowiedzieli jednym strzałem, który pewnie zatrzymał Łukasz Derejko.
Drugą odsłonę od mocnego uderzenia rozpoczęli rywale. W 52. minucie jeden z nich po szybkim rajdzie znalazł się sam na sam z Derejką, jednak piłka po próbie lobu minęła nieznacznie wyszkowską bramkę. Zawodnicy Bugu odpowiedzieli bardzo szybko. W 55. minucie przeprowadzili zmasowany atak na bramkę gospodarzy. W olbrzymim zamieszaniu piłka trafiła do niepilnowanego Waldemara Wodniaka, który silnym strzałem nie dał szans bramkarzowi z Ciechanowa. Jednobramkowe prowadzenie nie satysfakcjonowało piłkarzy Bugu. W kolejnych minutach swoich sił w strzałach próbowali między innymi Maciej Biernacki oraz Tomasz Piórkowski. W obydwu przypadkach wspaniałymi paradami popisywał się jednak golkiper gospodarzy. Bardzo nerwowe były ostatnie minuty spotkania, podczas których odważnie zaatakowali piłkarze MKS-u. W wyszkowskiej bramce bez zarzutu spisywał się jednak Derejko i ostatecznie Bug wygrał zasłużenie 1:0.

MKS Ciechanów – Bug Wyszków 0:1 (0:0)
Bramka dla Bugu: W. Woźniak 55.

Bug: Ł. Derejko – A. Wróbel (78. J. Sochocki), Sz. Chalski (k), D. Jarczak, K. Więckowski – M. Herman, M. Biernacki, M. Elota (68. T. Piórkowski), W. Woźniak – Ł. Kowalczyk (80. A. Kołakowski), A. Rowicki (90. Ł. Kamiński).

Spośród pozostałych spotkań, najciekawsze były starcia Huraganu Wołomin z GKP Targówek oraz Nadnarwianki Pułtusk z Marcovią 2000 Marki, czyli zespołów, które obok Bugu są wymieniane w gronie faworytów do awansu do III ligi. W pierwszym spotkaniu padł remis 1:1, drugie natomiast wygrała Nadnarwianka 3:1.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka – Korona Szydłowo 0:1
Wkra Żuromin – KS Łomianki 1:1
Kasztelan Sierpc – Tęcza 34 Płońsk 1:0
Błękitni Gąbin – Mławianka Mława 0:1
Wisła II Płock – Amator Maszewo 3:1
pauza: MKS Przasnysz
Kolejnym rywalem wyszkowskiej drużyny będzie zespół Błękitnych Gąbin. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 20 sierpnia o godzinie 16.00 na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!