Dziś jest 18 kwietnia 2024 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

Grand Prix Czterech Miast

Ikona
(Zam: 03.08.2010 r., godz. 07.30)

W sobotę i niedzielę (31 lipca-1 sierpnia) na kortach przy stadionie Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, rozegrany został turniej tenisa ziemnego w ramach cyklu Grand Prix Czterech Miast. Wieogodzinne rozgrywki wyłoniły zwycięzcę, którym został Gustaw Felak.

W turnieju wzięło udział 15 zawodników między innymi z Wyszkowa, Warszawy, Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej. Zawody rozgrywane były systemem play-off, do dwóch wygranych setów. Wyszków reprezentowało kilku zawodników, z których najlepiej zaprezentował się Michał Klimiuk, który po niezwykle emocjonującym spotkaniu uległ, co prawda, w półfinale Zbigniewowi Kosikowi 1:2 (6:4, 1:6, 14:12), jednak w meczu o trzecie miejsce, po kolejnym piekielnym boju pokonał Mariusza Majewskiego z Warszawy 2:1 (2:6, 7:6, 10:8), i stanął na najniższym stopniu podium. Cały turniej wygrał w dobrym styu reprezentujący stolicę Gustaw Felak, który w finale pokonał Kosika 2:0 (6:0, 7:6).

Wyniki pierwszej fazy turnieju:
Zbigniew Kosik – Arkadiusz Stępień 2:0 (6:0, 6:1)
Wiesław Bartosiak – Artur Borowy 0:2 (1:6, 1:6)
Jarosław Gołaszewski – Michał Klimiuk 0:2 (1:6, 1:6)
Gustaw Felak – Jacek Sobczyński 2:0 (6:0/ skrecz)
Dariusz Kazimierczuk – Krzysztof Kiliś 2:0 (6:2, 6:0)
Bartosz Ćwik – Mariusz Majewski 0:2 (1:6, 1:6)
Jarosław Turek – Hubert Mroczek 2:0 (6:2, 6:1)
Waldemar Rępa – Zbigniew Kosik 0:2 (1:6, 3:6)
Artur Borowy – Michał Klimiuk 0:2 (1:6, 4:6)
Gustaw Felak – Dariusz Kazimierczuk 2:0 (6:1, 6:0)
Mariusz Majewski – Jarosław Turek 2:0 (6:4, 6:1)

Wyniki półfinałów:
Zbigniew Kosik – Michał Klimiuk 2:1 (6:4, 1:6, 14:12)
Gustaw Felak – Mariusz Majewski 2:0 (6:4, 6:1)

Mecz o trzecie miejsce:
Michał Klimiuk – Mariusz Majewski 2:1 (2:6, 7:6, 10:8)

Finał:
Zbigniew Kosik – Gustaw Felak 0:2 (0:6 , 6:7)

Najlepsza czwórka turnieju otrzymała z rąk organizatorów pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe. Najlepszym, a w szczególności reprezentantom Wyszkowa, gratulujemy uzyskanych wyników.

W nadchodzącym tygodniu (do piątku 6 sierpnia) w dziale imprez WOSiR-u trwają zapisy drużyn chętnych do udziału w II edycji Wakacyjnej Ligi ,,7” Piłkarskich (do lat 15). Serdecznie zachęcamy dzieci i młodzież z naszego powiatu do udziału w organizowanych rozgrywkach.