Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 maja 2015 r., imieniny Magdaleny, Urbana

Archiwum aktualności

Kategoria: Wszystkie

Ikona
Okradali plebanie, z czego się dało
(Zam: 20.05.2015 r., godz. 17.11)

Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu zatrzymali trzech mieszkańców powiatu wyszkowskiego podejrzanych o serię włamań do plebanii przy kościołach na terenie całego kraju.

Ikona
Przed nami Dni Wyszkowa
(Zam: 20.05.2015 r., godz. 17.10)

Seria imprez na święto miasta rozpocznie się od Dnia Dziecka zorganizowanego w miejskim parku. W niedzielę 31 maja w godz. 14.00-18.00 z okazji Dnia Dziecka odbędzie się piknik profilaktyczny „Postaw na rodzinę”. Od godz. 19.00 ze swoim koncertem wystąpi w miejskim parku zespół reggae Bethel. W poniedziałek 1 czerwca w godz. 10.45-14.30 zaplanowano happening „Wyszkowski Głos Profilaktyki”, w ramach którego odbędzie się przemarsz ulicami miasta. Tego samego dnia o godz. 17.00 w WOK „Hutnik” rozpocznie się spektakl dla najmłodszych „Czerwony kapturek”, na który wstęp jest wolny (wejściówki do odbioru w kasie „Hutnika” od 26 maja, godz. 17.00).

Ikona
Pierwsze roszady w Camperze
(Zam: 20.05.2015 r., godz. 17.05)

W sobotę zakończył się dla Campera Wyszków sezon 2014/2015. W klubie doszło już do pierwszych roszad kadrowych, spośród których najważniejszą jest zmiana szkoleniowca drużyny. Odchodzącego Jana Sucha zastąpi Paweł Blomberg. Jan Such to postać, którą wyszkowscy kibice siatkówki powinni zapamiętać na długo. Utytułowany szkoleniowiec doprowadził Camper do największego sukcesu w historii wyszkowskiej siatkówki – złotego medalu rozgrywek I ligi. Jan Such sprawił również, że o Camperze zaczęło być głośno w całym kraju. Należy bowiem pamiętać, że były już trener wyszkowskiego zespołu, to postać bardzo medialna, a przy tym szeroko znana w środowisku siatkarskim.

Ikona
Dlaczego na Dudę
(Zam: 20.05.2015 r., godz. 17.04)

W najbliższą niedzielę będzie się rozstrzygać los Polski na długo więcej niż kilka lat kadencji prezydenckiej. I chociaż sama w sobie rola prezydenta w realnej polityce nie jest przesadnie wielka, to dokonany wybór może przesądzić o kierunku sprawowania prawdziwej władzy na całe lata. O tym, czy wszystko w Polsce będzie dla oligarchii partyjno-rodzinnej, czy zostanie coś dla zwykłych Polaków. Wiedzą o tym członkowie i zwolennicy obecnej władzy i stąd ich niesłychana mobilizacja i inwektywy pod adresem A. Dudy, że wspomnę choćby wypowiedzi i teksty A. Michnika, L. Balcerowicza i wielu innych, w tym licznych aktorów na czele z Karolakiem i Olbrychskim.

Ikona
Aktywność zagwarantuje nam zmiany
(Zam: 20.05.2015 r., godz. 16.49)

To już mój trzeci wyborczy felieton. Te wybory to bowiem temat ważny, strategiczny, ogólnopolski, choć ma też akcenty lokalne – choćby niesławny przyjazd bronkobusa do Wyszkowa, czy też udana wizyta Andrzeja Dudy i jego spotkanie z mieszkańcami. Trzeba powiedzieć, że dotychczasowy przebieg kampanii, zwycięstwo Andrzeja Dudy w pierwszej turze wyborów i bardzo dobry wynik Pawła Kukiza oznacza, że pojawia się realna szansa na bardzo oczekiwane przez zdecydowaną większość społeczeństwa zmiany w naszej Ojczyźnie.

Ikona
Okiem rzuciłam
(Zam: 20.05.2015 r., godz. 16.47)

I reforma edukacji … Redaktor prowadzący „Głosu Wyszkowa” zastanawia się „Co naprawdę sprawdza matura”? Pani Magda napisała „Prawie co roku, po opublikowaniu arkuszy z pytaniami z języka polskiego, próbuję się z nimi zmierzyć. Ot tak, dla gimnastyki szarych komórek. I co roku konkluzja jest taka sama. Coraz trudniej mi ten egzamin (z języka polskiego przynajmniej) nazwać egzaminem dojrzałości. Bo nie bardzo wiem jaką on dojrzałość sprawdza. Najważniejsze jest to, by trafić w klucz odpowiedzi.

Ikona
Szczęście czy nieszczęście?
(Zam: 20.05.2015 r., godz. 16.45)

Czy zawsze osoby uśmiechnięte, które żartują, są szczęśliwe? Czy wszyscy, którzy są fizycznie idealni – piękni, wysocy, szczupli – tylko z samego tego faktu są szczęśliwi? A ci, którzy są chorzy, starzy, niepełnosprawni albo opiekują się osobą z niepełnosprawnością – nieszczęśliwi i zasługują jedynie na litość? Z kolei, gdy spotyka nas sytuacja, którą powszechnie uważamy za nieszczęśliwą – stracimy kogoś, zgubimy coś, okradną nas – najczęściej złościmy się, smucimy, zastanawiamy, czemu los nas doświadczył.

W sporcie jest miejsce dla każdego
(Zam: 20.05.2015 r., godz. 16.37)

Ponad 300 dyscyplin i konkurencji sportowych, niesamowite emocje, najlepsi sportowcy świata – to wszystko niosą za sobą Igrzyska Olimpijskie. XX inauguracja ceremonii olimpijskiej turnieju koszykówki i piłki ręcznej „Igrzyska Nadwiślańskie 2012” odbyła się 8 maja w „Hutniku”.

Po informację turystyczną do baszty
(Zam: 20.05.2015 r., godz. 16.35)

Od początku maja Punkt Informacji Turystycznej funkcjonuje nie w bibliotece miejskiej, a parkowej baszcie.

Porozumienie z Politechniką Warszawską
(Zam: 20.05.2015 r., godz. 16.31)

To kolejna uczelnia wyższa, z którą burmistrz podpisał umowę o współpracy. Dotyczy ona popularyzacji nauk, promocji edukacji i innowacyjności oraz wspólnych projektów społecznych i podnoszących jakość kształcenia.

Podziel się linkiem: Facebook

Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 832305 razy.

Archiwum aktualności
Dawna witryna "Wyszowiaka"

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Monika Pękul, Paulina Dąbrowska, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl