Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 sierpnia 2014 r., imieniny Róży, Szczęsnego

Archiwum aktualności

Kategoria: Wszystkie

Ikona
Bez szans na mieszkania
(Zam: 27.08.2014 r., godz. 17.10)

Praktycznie nie ma nadziei na budowę nowych bloków przez Wyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Bank Gospodarstwa Krajowego nie zgodził się na zaciągnięcie kredytu na inwestycję.

Ikona
Plaża? Radni decydujcie
(Zam: 27.08.2014 r., godz. 17.03)

Po tym jak skończyły się upały i coraz częściej czuć zbliżającą się jesień, miejscy radni zajęli się tematem plaży nad Bugiem. W tym sezonie, jak i w poprzednich latach gmina jej nie zorganizowała. Burmistrz mówi, że to przedsięwzięcie kosztowne, ale zastrzega, że decyzja zależy w tej sprawie od radnych. Radny Adam Szczerba na sesji 21 sierpnia zaczął dopytywać o to, czy woda w Bugu była badana oraz o koszty stworzenia plaży.

Ikona
Sołtys: dajcie wyliczenie, wiceburmistrz: to będzie trudne
(Zam: 27.08.2014 r., godz. 16.57)

Radni rozdzielili w budżecie dodatkowe pieniądze pochodzące ze sprzedaży gminnych gruntów. Na liście wsparcia znalazły się rożne inwestycje, jednak znów zabrakło na niej budowy drogi w Sitnie, na co zwrócili uwagę radny Adam Szczerba i sołtys wsi Jadwiga Ickiewicz. W Sitnie jest droga gruntowa – J. Ickiewicz od kilku lat zabiega o budowę asfaltowej.

Ikona
Najpierw porozumienie, potem komitet
(Zam: 27.08.2014 r., godz. 16.56)

Porozumienie Razem dla Ziemi Wyszkowskiej to skupiający sześć organizacji wyborczy projekt, który ma przekształcić się w komitet wystawiający kandydatów do Rady Miejskiej. Inicjatywę firmuje m.in. lokalna Platforma Obywatelska. Jak zapisano w umowie, porozumienie jest otwarte na nowe podmioty. Platforma Obywatelska zamierza, jak poinformował Adam Mróz, samodzielnie wystawić kandydatów do Rady Powiatu.

Ikona
Ankieterzy zapukają do drzwi
(Zam: 27.08.2014 r., godz. 16.51)

We wrześniu w teren ruszą ankieterzy, którzy będą sprawdzać, jak mieszkańcy gminy Wyszków oceniają swoją jakość życia. Badania zrealizuje Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, z którą burmistrz podpisał w ubiegłym tygodniu umowę o współpracy. Przygotowania do przeprowadzenia ankiety trwają od kilku miesięcy. Gmina Wyszków przede wszystkim udostępnia Fundacji niezbędne dane do wybrania reprezentatywnej grupy mieszkańców gminy

Ikona
Gminne dożynki w Rybnie
(Zam: 27.08.2014 r., godz. 16.48)

Tegorocznymi gospodarzami gminnych obchodów Święta Plonów byli mieszkańcy Rybna. To tam 23 sierpnia odbyły się uroczystości związane z dożynkami. Celebrowanie końca żniw zaczęto od mszy świętej, następnie rozdano nagrody dla wyróżniających się gospodarzy, było dzielenie się chlebem i miodem, na scenie wystąpili lokalni artyści, odbyły się też koncerty gwiazd polskiej muzyki disco polo.

Ikona
Rozwój nie dla Wyszkowa?
(Zam: 27.08.2014 r., godz. 16.47)

W jednym z poprzednich numerów „Wyszkowiaka” ukazał się artykuł opisujący ranking gmin prestiżowego, samorządowego czasopisma „Wspólnota”. Autorzy opracowania znajdującego się na stronie internetowej „Wspólnoty” za cel postawili sobie pokazanie pozytywnych zmian w samorządach w obszarze gospodarczym, finansowym, infrastrukturalnym oraz społecznym.

„Mamy prawo do…”
(Zam: 27.08.2014 r., godz. 16.42)

W bieżącym roku wyszkowskie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym świętuje jubileusz dwudziestolecia istnienia na terenie miasta.

22 743 zł nagrody
(Zam: 27.08.2014 r., godz. 16.41)

Tyle dostanie dyrektor wyszkowskiego szpitala Cecylia Domżała w ramach nagrody rocznej.

Z nowym w nowy rok szkolny
(Zam: 27.08.2014 r., godz. 16.40)

Już są! Pierwsza – kolorowa, ogrodzona, świetnie wyposażona, druga równie profesjonalnie wykonana. Chodzi o najnowsze inwestycje, które zrealizowała Publiczna Szkoła Podstawowa w Jackowie Górnym we współpracy w gminnymi władzami – plac zabaw i boisko wielofunkcyjne.

Podziel się linkiem: Facebook

Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 673070 razy.

Archiwum aktualności
Dawna witryna "Wyszowiaka"

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Agnieszka Buźniak, Monika Pękul, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl