Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 kwietnia 2015 r., imieniny Marka, Walerii

Archiwum aktualności

Kategoria: Wszystkie

Ikona
Jadwiga Ickiewicz ponownie sołtysem
(Zam: 22.04.2015 r., godz. 17.08)

Podczas niedzielnych wyborów pokonała konkurenta Krzysztofa Skocznia. Nadal priorytetem dla niej będzie doprowadzenie do budowy drogi w Sitnie.

Ikona
Władysław Dudzik na siódmą kadencję
(Zam: 22.04.2015 r., godz. 17.04)

Dotychczasowy sołtys Rybna przez kolejne cztery lata będzie sprawował swoją funkcję. Do rady sołeckiej mieszkańcy wydelegowali Hannę Brzezińską, Grażynę Polak, Mariusza Brzezińskiego. Na wybory, które odbyły się 18 kwietnia w siedzibie miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, przyszli m.in. burmistrz Grzegorz Nowosielski, radni miejscy Jan Abramczyk i Sławomir Wróbel (ten ostatni reprezentuje okręg wyborczy obejmujący m.in. Rybno). Jak sami potwierdzili, było to jedno z najliczniejszych zebrań wiejskich podczas tegorocznych sołeckich wyborów.

Ikona
Walczą o oświatę
(Zam: 22.04.2015 r., godz. 17.01)

Pracownicy oświaty z powiatu wyszkowskiego pod przewodnictwem prezesa powiatowych struktur Związku Nauczycielstwa Polskiego Macieja Wójcika, wzięli udział 18 kwietnia w manifestacji w Warszawie, gdzie udali się dwoma autokarami. Wraz z innymi grupami zawodowymi, zrzeszonymi jak ZNP w Ogólnopolskim Porozumieniu Związków Zawodowych, walczyli o godne warunki pracy, likwidację umów śmieciowych, wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej, podniesienie najniższego wynagrodzenia, wyższe płace, a przede wszystkim o publiczną oświatę oraz wysoki poziom edukacji.

Ikona
„Działamy dla dobra naszych dzieci”
(Zam: 22.04.2015 r., godz. 16.58)

Tak powiedziała Urszula Mikołajczyk podczas sprawozdawczo-wyborczego Walnego Zebrania Członków Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Wyszkowie. Przewodnicząca pozostaje na swoim stanowisku, nazwa Stowarzyszenia na razie jest bez zmian, podobnie jak logo. Na razie, ponieważ zdania w kwestii przekształcenia nazwy są podzielone. Zebranie odbyło się 18 kwietnia po godz. 10.00 w lokalu Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wyszkowie.

Ikona
Przed nami kolejne wybory
(Zam: 22.04.2015 r., godz. 16.56)

Zaledwie kilka tygodni dzieli nas od dnia, kiedy będziemy musieli podjąć ważną decyzję – pójdziemy wybierać prezydenta RP. Do wyścigu stanęli znani i mniej znani kandydaci. W przedwyborczych zapasach możemy więc podziwiać obecnego prezydenta Bronisława Komorowskiego (tak jakby bezpartyjny, ale wszyscy wiemy, że całe PO murem za nim stoi), Andrzeja Dudę z PIS-u, przystojnego, z zaśnieżoną grzywką Adama Jarubasa z PSL.

Ikona
Tajemnice częściowo odkryte
(Zam: 22.04.2015 r., godz. 16.41)

Pierwsza edycja akcji pt. „Tajemnice Archiwum Biblioteki Miejskiej” znalazła swój finał podczas otwarcia wystawy fotografii ze zbiorów wyszkowskiej książnicy, która odbyła się 14 kwietnia. Wystawa składa się z dwóch części i jest uporządkowana tematycznie. Następna edycja Tajemnic startuje 22 kwietnia.

Ikona
Okiem rzuciłam
(Zam: 22.04.2015 r., godz. 16.35)

Tym razem króciutko i szybciutko W tym roku obchodzimy 25-lecie samorządu terytorialnego. Z tej okazji w „Nowym Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „To w duszy człowieka siedzi, ale wracać nie ma sensu”, w którym poczytać możemy o dalszych losach tych, którzy jakiś czas temu byli u sterów władzy. Gazetka zapytała pana Jana Malinowskiego (byłego burmistrza Wyszkowa) jak ocenia reformę samorządową. Pan Jan negatywnie ocenił samorząd powiatowy, który „Okazał się przechowalnią dla członków partii rządzącej”.

Ikona
Boiska za ponad milion złotych
(Zam: 15.04.2015 r., godz. 17.09)

Tyle gminę Wyszków będzie kosztować wybudowanie boisk sportowych przy Szkołach Podstawowych nr 1 i nr 2. Udało się już rozstrzygnąć dwa przetargi. Obiekty mają powstać w ciągu najbliższych miesięcy.

Ikona
Najpierw AWF, potem Politechnika
(Zam: 15.04.2015 r., godz. 17.06)

W tym tygodniu burmistrz ma zamiar podpisać umowę o współpracy z warszawską Akademią Wychowania Fizycznego. Ich wspólnym pierwszym przedsięwzięciem ma być zorganizowanie 3 czerwca Wyszkowskiego Dnia Nauki, którego motywem przewodnim będzie sport. Strony zawrą porozumienie w czwartek 16 kwietnia o godz. 11.00 w Zespole Szkół w Wyszkowie.

Ikona
Było fajosko
(Zam: 15.04.2015 r., godz. 17.04)

W ramach projektu „Kurpioskie! Fajoskie!” 7 kwietnia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się niezwykłe spotkanie z twórcami, bohaterkami projektu oraz pokaz specjalny wystawy fotograficznej. Było wesoło, kolorowo, ludowo. Zespół „Kurpie Białe” z Rząśnika podczas swojego występu porwał do tańca widownię. Na koniec odbyła się prawdziwa uczta smaków.

Podziel się linkiem: Facebook

Statystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 809096 razy.

Archiwum aktualności
Dawna witryna "Wyszowiaka"

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Monika Pękul, Paulina Dąbrowska, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl