Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 grudnia 2024 r., imieniny Jana, Tomasza



Azjatycka jesień

(Zam: 12.10.2017 r., godz. 10.33)

Jesienią WOK „Hutnik” w ramach cyklu „Kino z górnej półki” wraca do kina azjatyckiego. Jako pierwszy 9 października wyszkowscy widzowie zobaczą najnowszy film znanego koreańskiego reżysera Kima Ki-duka pt. „W sieci”.

16 października wyświetlony będzie wielokrotnie nagradzany koreański film familijny „Jak ukraść psa” Kima Sung-ho, a 23 października – koreański film szpiegowski „Gra cieni” Kima Jee-woona. Ostatnim w cyklu (30 października) będzie nominowany do Złotej Palmy w Cannes chiński melodramat „Nawet góry przeminą” Jia Zhangke. Serdecznie zapraszamy wyszkowskich widzów na wszystkie seanse.
– „W sieci”, 9 października godz. 19.00, Film z cyklu „Kino z górnej półki”, Korea Południowa 2016, reżyseria: Ki-duk Kim, dramat, czas trwania: 114 minut. Nam Chul-Woo jest ubogim rybakiem wiodącym proste, ale szczęśliwe życie u boku żony i córki na północnym brzegu rzeki, która dzieli obie Koree. Codziennie łowi ryby w pobliżu newralgicznego punktu i straż graniczna zna go już na tyle dobrze, by ufać, że nie przekroczy niewidzialnej granicy na wodzie. Pewnego dnia jednak sieć poławiacza wplątuje się w silnik łodzi i Nam nie może nic zrobić, by powstrzymać dryfowanie łajby na południe. Po dotarciu do brzegu, zostaje natychmiast zatrzymany przez południowokoreańskich żołnierzy. Ambitny oficer przesłuchujący uznaje rybaka za szpiega. Dla nieszczęśnika zaczyna się gehenna, która zdaje się nie mieć końca.
– „Jak ukraść psa”, 16 października godz. 19.00, Film z cyklu „Kino z górnej półki”, Korea Południowa 2014, reżyseria: Sung-ho Kim, dramat, czas trwania: 109 minut. Dom przepadł, rodzinna pizzeria upadła, a tata zniknął – życie 10-letniej Ji-so wcale nie jest usłane różami. Na dodatek musi mieszkać z mamą i młodszym bratem Ji-sukiem, w niewielkiej furgonetce, ale sza! To tajemnica. Wie tylko Chae-rang, przyjaciółka Ji-so ze szkoły. Urodziny Ji-so już za miesiąc – w planach jest huczna impreza dla całej klasy u niej w domu. Nie ma innego wyjścia – musi kupić dom i to jak najszybciej. Podobno wystarczy 500 dolarów. Tylko skąd je wziąć? Najprościej byłoby chyba oddać psa bogatemu właścicielowi i dostać za to nagrodę. Trzeba go najpierw uprowadzić, ale nie ma problemu – tak się składa, że dziewczyny mają już upatrzone właściwe zwierzę. Wally należy do starszej i bardzo bogatej kobiety, właścicielki restauracji, w której pracuje mama Ji-so. No to do dzieła!
– „Gra cieni”, 23 października godz. 19.00, film z cyklu „Kino z górnej półki”, Korea Południowa 2016, reżyseria: Jee-woon Kim, szpiegowski, czas trwania: 139 minut. Lata 20. XX w., Korea znajduje się pod japońską okupacją. Lee Jung-chool, były członek koreańskiego ruchu oporu, a teraz oficer japońskiej policji, otrzymuje specjalną misję zinfiltrowania ruchu walczącego o niepodległość Korei. Policjant poznaje się z Kim Woo-Jinem, handlarzem dziełami sztuki, który w rzeczywistości jest lokalnym przywódcą ruchu oporu. Choć obaj mężczyźni znają swoją prawdziwą tożsamość i intencje, podejmują ryzykowną grę. Gdy członkowie ruch oporu wyjeżdżają do Szanghaju, żeby zdobyć materiały wybuchowe, które mają zamiar podłożyć w siedzibie japońskiego rządu w Seulu, Lee Jung-chool i japoński oficer Hashimoto wyruszają za nimi w pościg. Nagle okazuje się, że informację o planowanych działaniach wyciekają z obu stron, ale nikt nie ma pojęcia, kim są informatorzy.
– „Nawet góry przeminą”, 30 października godz. 19.00, film z cyklu „Kino z górnej półki”, Chiny, Francja, Japonia 2015, reżyseria: Zhangke Jia, melodramat, czas trwania: 131 minut. Liangzi i Zhang to przyjaciele z dzieciństwa, którzy zakochali się w tej samej dziewczynie – lokalnej piękności Tao. Tao decyduje się poślubić Zhanga, który jest majętniejszy z dwójki przyjaciół. Wkrótce rodzi im się syn, który otrzymuje imię Dollar. Akcja filmu toczy się kolejno w 1999, 2014 i 2025 roku. Obejmująca 25 lat historia miłosnego trójkąta to zdecydowanie coś więcej niż opowieść o miłości, rozczarowaniu i rozstaniach. To ambitna próba spojrzenia na współczesne Chiny przez pryzmat takich zjawisk jak powolny zmierzch uprzemysłowienia, postępująca globalizacja, triumf dzikiego kapitalizmu i bezwzględna pogoń za pieniądzem.
Oprac. PP

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta