Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 grudnia 2024 r., imieniny Dionizego, Szczepana



Czas na sukcesy

(Zam: 19.07.2012 r., godz. 10.30)

Zespół Pieśni i Tańca „Oberek” odpoczywa po pracowitym roku, najbliższe występy już w sierpniu.

Grupa powstała w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” na początku 2008 r. z inicjatywy ówczesnego dyrektora, Artura Laskowskiego. Niebawem będzie świętować pięciolecie swojej działalności. Jak na „pięciolatków” artyści mają na swoim koncie sporo sukcesów na przeglądach i konkursach, regularnie występują na lokalnych imprezach, doskonaląc warsztat i formę. Wymienić można choćby trzecie miejsce, w 2010 r. na Mazowieckim Przeglądzie Zespołów Seniora w Węgrowie, pod koniec listopada 2010 r. na VII Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów „Teraz my” w Warszawie – pierwsze miejsce, na XI Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora w Zaciszu, który odbył się pod koniec stycznia 2012 r., prestiżową nagrodę Grand Prix.
W zespole, prowadzonym przez choreograf Danutę Deptułę i kierownika muzycznego Stanisława Kadłubowskiego, występują osoby lubiące aktywnie i niebanalnie spędzać wolny czas. Ćwiczenia i występy zapewniają dobrą kondycję i zdrowie, sukcesy dają satysfakcję i poczucie sensu tego, czym się zajmują, dodatkową korzyścią jest możność poznania innych osób, spełniających się w podobnej pasji i wymiana doświadczeń. „Oberek” przed wakacyjną przerwą w maju i czerwcu wystąpił trzy razy, w Warszawie i Pułtusku. W Parku Praskim zatańczył 26 maja, w Domu Kultury „Zacisze” 11 czerwca wystąpił podczas uroczystego, jubileuszowego zakończenia roku tamtejszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ostatni występ miał miejsce w Pułtusku 21 czerwca. W Zespole Szkół im. Bolesława Prusa nasi artyści zatańczyli wspólnie ze szkolnym zespołem „Nad Narwią”. Podczas tego spotkania uczniowie mieli okazję podpatrzeć zespół w tańcu, nauczyć się czegoś nowego od bardziej doświadczonych tancerzy.
– Istniejemy pięć lat i mamy na koncie wiele sukcesów i udanych występów – cieszy się Danuta Deptuła. – To dla nas dobry czas, widać efekty ciężkiej pracy, żmudnych ćwiczeń. To procentuje.
Prowadząca zespół z jednej strony cieszy się tym, co wspólnie osiągnęli, z drugiej jednak martwi się niepewną przyszłością finansową, koniecznością znajdowania funduszy na wyjazdy na przeglądy i konkursy, konieczne przecież dla artystycznego rozwoju i nawiązywania kontaktów.
– Stroje są ważnym elementem wizerunku każdego zespołu – uważa. – Obok umiejętności warsztatowych to one „tworzą” grupę w oczach widowni i jurorów.
Danuta Deptuła z najważniejszych potrzeb wymienia kupno jednakowych trzewików, które kosztują – zależnie od jakości – do 250 do 500 zł za parę. Zespół nie dysponuje większymi pieniędzmi niż własne składki, dlatego chętnie widziałby sponsora. Po lipcowej przerwie „Oberek” wystąpi w sierpniu na święcie miodu i chleba w Kamieńczyku oraz na gminnych dożynkach. Poza tym przygotowuje nowy program, natomiast za pół roku, około 19-20 stycznia 2013 r., będzie obchodził pięciolecie istnienia i wystąpi na koncercie jubileuszowym.
E.E.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta